AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk 28:26

Karolina Szczukowska (z piłką) zdobyła w Gdańsku 3 gole.
Karolina Szczukowska (z piłką) zdobyła w Gdańsku 3 gole. Fot. Łukasz Capar
Zawodniczki z naszego regionu przegrały z AZS AWFiS w Gdańsku 26:28. Była to pierwsza porażka słupszczanek pod wodzą trenera Michała Zakrzewskiego.

W Gdańsku spotkały się dwa czołowe zespoły pierwszoligowe. Gdańszczanki i słupszczanki myślą o powrocie do ekstraklasy. Spotkanie miało bardzo ważne znaczenie. AZS AWFiS przystąpił do grania z ogromną wolą zwycięstwa. Dopiero w 4. minucie konto bramkowe otworzone zostało przez gdańszczankę Annę Rostankowską.

W 12. minucie drużyna z Gdańska prowadziła 6:3, a pięć bramek zdobyła Milena Malich, która później okazała się najskuteczniejszą snajperką meczu, bo swój występ zakończyła z kontem dziesięciu goli.

Potem słupski zespół starał się gonić gdańszczanki. W 23. minucie AZS AWFiS prowadził tylko 9:8, ale w końcowej fazie pierwszej połowy powiększył dystans do trzybramkowego zapasu. Po przerwie Słupia odzyskała wigor. Coraz szybsza, dynamiczniejsza, a równocześnie ostra gra wyzwalała coraz większe emocje. W 41. minucie słupska drużyna objęła pierwsze prowadzenie (20:19) i było to po rzucie karnym wykonanym przez Agnieszkę Łazańską-Korewo.

Następnie rywalizacja nabrała jeszcze większych rumieńców. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 49. minucie odnotowano wynik 24:22 dla Gdańska. Cztery minuty później ponownie Słupia prowadziła 25:24. Pod koniec spotkania słupska obrona się pogubiła i gdańskie zawodniczki wykorzystały to bezlitośnie. Akademiczki nie oddały upragnionego zwycięstwa. Ogromna radość zapanowała w gdańskim obozie po ostatniej syrenie. Słupszczanki były zmartwione. Nie miał też dobrego nastroju Michał Zakrzewski. Słupski szkoleniowiec prowadził po raz piąty Słupię w rozgrywkach edycji 2009/2010. Wczoraj jego dobra passa została przerwana i musiał przełknąć gorycz porażki. W Słupi wyróżniła się najbardziej doświadczona Maja Zienkiewicz-Janikowska. Dzielnie wspierała ją Anna Pniewska.

AZS AWFiS Gdańsk - Słupia Słupsk 28:26 (14:11).
Słupia: bramkarki - Iwona Łoś, Milena Miller; zawodniczki w polu i liczba zdobytych bramek: Maja Zienkiewicz-Janikowska 9, Anna Pniewska 6, Agnieszka Łazańska-Korewo 5, Karolina Szczukowska 3, Daria Wasilewska 3, Anna Ilska, Monika Podolak, Aleksandra Adach.
Pozostałe wyniki: MTS - Sparta 27:25 (12:11), Sambor - UKS PCM 24:23 (11:13). Pogoń Handball - AZS AWF został odwołany.