Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy wyjazd z Goleniowskiego Parku Przemysłowego

Piotr Jasina
Będzie nowy wyjazd z Goleniowskiego Parku Przemysłowego Brak odpowiedniej drogi uniemożliwiał firmie LM Wind Power transport 60-metrowych i dłuższych śmigieł.
Będzie nowy wyjazd z Goleniowskiego Parku Przemysłowego Brak odpowiedniej drogi uniemożliwiał firmie LM Wind Power transport 60-metrowych i dłuższych śmigieł. Andrzej Szkocki
Droga wspomagająca ekspresową "trójkę" od węzła Święta do wiaduktu Lubczyna powstanie za 17 mln zł.

 Marszałek z Regionalnego Programu Operacyjnego na jej budowę przeznaczył 14,5 mln zł. Inwestorem jest gmina Goleniów. Umowę dotyczącą dofinansowania podpisali przedwczoraj Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa oraz Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski.
Z nowej drogi będą korzystać praktycznie wszystkie firmy prowadzące działalność w obszarze Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Przede wszystkim jednak spółki specjalizujące się w wielkogabarytowej produkcji, Faymonville oraz LM Wind Power.
Obecny przy podpisaniu umowy Łukasz Żuchowski, dyrektor zarządzający Faymonville Polska przyznał, że od początku działalności, od 2005 r. z firmy wyjeżdża transport wielkogabarytowy (spółka produkuje m.in. naczepy dostosowane do transportu specjalnego lub ciężkiego holowania). Potwierdził, że wyjazd jest utrudniony, często transport mógł odbywać się tylko nocą. Nowa droga na pewno ułatwi dojazd do tej firmy i pozostałych zakładów. dyrektor dodał, że nie będzie miała w przypadku tej firmy wpływu na wielkość produkcji.
Ta największa firma Goleniowskiego Parku Przemysłowego była najbardziej zainteresowana inwestycją. Brak odpowiedniej drogi uniemożliwiał bowiem transport 60-metrowych i dłuższych śmigieł. Nie wykluczała masowych zwolnień ludzi. Nie mogła bowiem rozwijać produkcji łopat wiatrowych. Spółka rezygnowała z kontraktów.

W tej chwili fabryka może budować łopaty o długości maksymalnie do 50 metrów. Tymczasem na rynku rośnie zapotrzebowanie na łopaty 60-, 70-metrowe i dłuższe. Większe siłownie wiatrowe są po prostu ekonomiczniejsze. Takich zamówień spółka nie była w stanie przyjmować. Firma musiała liczyć się z tym, że bez rozwiązania problemu komunikacyjnego zleceń będzie coraz mniej i będzie stopniowo wygaszać produkcję i ograniczać zatrudnienie. Dzisiaj menadżerowie spółki mogą być spokojni. Budowa drogi jest kwestią czasu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza