Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka zaprasza na spotkania z pisarzami: Dorotą Milli i Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim

MARA
Wojciech Chamier-Gliszczyński
Wojciech Chamier-Gliszczyński Archiwum gp24.pl
Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza na spotkania z dwojgiem pisarzy z naszego regionu. 20 kwietnia gościć w niej będzie Dorota Milli, a 22 kwietnia Wojciech Chamier-Gliszczyński.

Promocja najnowszej książki Doroty Milli - "Szansa od losu" - odbędzie się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku w środę, 20 kwietnia, o godzinie 16.30.
Dorota Milli jest autorką licznych powieści obyczajowych, takich między innymi jak "To jedno zdjęcie", "Schwytać szczęście" czy "Powrót nad jezioro". Mieszka w Kołobrzegu. Akcja jej najnowszej książki dzieje się w Ustce.
Opis od wydawcy: Wiosna w Ustce budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się miłość… Oktawia po odejściu matki postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Sprzedaje rodzinny pensjonat i kupuje owiany tajemnicą piękny i stary dom, który jest lokalną legendą. Dziewczyna pragnie odkryć związane z nim sekrety, które kryją się w nadmorskim lesie. Poznaje przeszłość swojej rodziny, chociaż mieszkańcy ulicy Serdecznej jej tego nie ułatwiają.

Promocja drugiej powieści słupskiego prawnika Wojciecha Chamier-Gliszczyńskiego

W piątek, 22 kwietnia, zaplanowano spotkanie ze słupskim pisarzem Wojciechem Chamier-Gliszczyńskim. Poprowadzi je dziennikarka "Głosu" Anna Czerny-Marecka, a tematem będzie druga (po "Portreciście psów") powieść słupszczanina pod tajemniczym tytułem "Dawki fantomowe".
Akcja tej książki toczy się w Trzebielinie, a jej początek sięga 1956 roku. Jest to historia małżeństwa pielęgniarki i sławnego lekarza, dyrektora zakładu dla psychicznie chorych. Wydawca zachęca do lektury tak: "Kiedy się poznają, Irena jest stażystką w Szpitalu dla Dzieci ze Schorzeniami Nerwicowymi, Wadami Wymowy oraz Charakteru, a on, Ludwik Strauss — słynny na całą Polskę Ludową psychiatra, jest tego szpitala dyrektorem. Pobierają się, on staje się dła niej nauczycielem i mentorem. Z czasem jednak jego umysł zaczyna trawić choroba, a relacja małżonków ulega zmianie. "Dawki fantomowe" to utrzymana w tonie wysublimowanej groteski ze świata Rolanda Topora opowieść o zatracie tożsamości, a zarazem o wyzwoleniu spod dominacji drugiej osoby, o odnajdywaniu własnego ja."
Powieść ta ma wiele czytelniczych zakamarków, które ucieszą eurydytów. Będzie okazja o nich porozmawiać na spotkaniu w bibliotece. Początek o godzinie 17.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza