MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi S6 Koszalin - Słupsk. Trwa nasuwanie segmentów mostu na rzece Wieprza [ZDJĘCIA]

Dawid Jaśkiewicz
Opracowanie:
Prace na odcinku Sławno - Słupsk.
Prace na odcinku Sławno - Słupsk. GDDKiA
Trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku z Sianowa do Słupska. Obecnie prowadzone jest m.in. nasuwanie segmentów mostu na rzece Wieprza.

- Na budowie S6 Sławno - Słupsk trwa nasuwanie segmentów mostu MS-5 przez rzekę Wieprza, który powstaje na południe od Sławna. Jest to najdłuższy obiekt mostowy na tym odcinku drogi ekspresowej S6 - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

Przypomnijmy, odcinek Sianów – Sławno rozpoczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno.

W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe).

Na tym fragmencie S6 powstanie 12 wiaduktów, 5 mostów i 3 samodzielne przejścia dla zwierząt. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.

Prace na odcinku ze Sławna do Słupska wykonuje firma Stecol.

Na tym odcinku powstaną cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, a także cztery mosty z funkcją przejścia dla zwierząt, estakada, czternaście wiaduktów i dwa przejścia dla zwierząt.

Brakujący odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa już otwarty

Warto dodać, że przed tygodniem udostępnionych do ruchu zostało 5 kilometrów obwodnicy Koszalina i Sianowa, co pozwala ominąć wreszcie centrum Koszalina. Jedynie 800-metrowa estakada na tym odcinku S6 wymaga jeszcze otwarcia drugiej nitki jezdni (otwarta została północna nitka estakady), reszta jest już w użytkowaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budowa drogi S6 Koszalin - Słupsk. Trwa nasuwanie segmentów mostu na rzece Wieprza [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza