MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje nowy most na Słupi. Zobacz, jak postępują prace na słupskim ringu [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Na każdym z odcinków kolejnego etapu ringu postępują prace budowlane. Widać już pierwsze krawężniki, trwają roboty przy budowie nowego mostu drogowego. Zobacz, jak wygląda przyszła trasa.

Aktualnie prace różnych branż prowadzone są na niemal całym odcinku inwestycji.

- Najbardziej zaawansowane są prace od ulicy Bohaterów Westerplatte do ulicy Hubalczyków, gdzie zakończyły się roboty ziemne, wybudowano sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjno-rozsączającym, a także wykonano pierwsze warstwy podbudów i trwają roboty brukarskie - ustawianie krawężników. Na tym odcinku wykonywane są już także sieci zasilające oświetlenie drogowe oraz kanał technologiczny – informuje Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

Dodaje, że na odcinku od ulicy Hubalczyków do Arciszewskiego zaawansowane są roboty ziemne i trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci kolidujących z nowo budowaną drogą.

- Na odcinku od ulicy Arciszewskiego do rzeki Słupi zakończono wzmacnianie gruntów doliny rzecznej kolumnami żwirowymi formowanymi dynamicznie, na których wykonano materac wzmacniający podłoże. Na tym odcinku trwa wykonywanie docelowych nasypów pod drogę, a także rozpoczynają się prace związane z budową przepustu na rowie, który prowadzi wody do kanału wzdłuż Alejki Brzozowej. Widoczne są także prace przy budowie nowego mostu drogowego, wykonano betonowanie przyczółka od strony zachodniej, trwa szalowanie przyczółka od strony wschodniej. Rozebrano stare przyczółki Mostu Czołgowego – wymienia Orłowski

- Na dalszym odcinku od ulicy Rybackiej do Słonecznej trwają przebudowy kolidujących sieci, a także odhumusowanie terenu pod przyszłą drogę. Aktualnie prace prowadzone są w tempie zbliżonym do zakładanego na bieżące miesiące w harmonogramie finansowo-rzeczowym – mówi.

Przypomnijmy, że na początku prace nieco wyhamowały ze względu na wysokie stany wody w Słupi. Jeśli roboty przebiegną zgodnie z planem, nową drogą pojedziemy już na początku 2025 roku. Prace kosztować mają ponad 128 milionów złotych, z czego większość środków (80 proc.) to dofinansowanie z rządowego Programu na Rzecz Zwiększania Szans Rozwojowych Ziemi Słupskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza