MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa S6 za węzłem Bożepole Wielkie postępuje. Odcinek już prawie na półmetku

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Praca wre przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Leśnice. Dobra pogoda pozwoliła na przyspieszenie robót. W efekcie ok. 22-kilometrowy fragment trasy jest już gotowy w niemal 50 proc.

Cały czas trwają prace, związane z budową dalszych fragmentów drogi ekspresowej S6. Najdłuższy jej odcinek na Pomorzu - trasa Bożepole Wielkie - Leśnice (ok. 22 km) - jest obecnie najbardziej zaawansowanym fragmentem przedsięwzięcia.

We wtorek 28 maja przedstawiciele wykonawcy, firmy Budimex, a także pracownicy GDDKiA spotkali się z dziennikarzami, by zaprezentować właśnie postępy robót na miejscu. Pogoda sprzyja budowie dróg, toteż przyspieszyły prace. Obecnie na owym odcinku trwa głównie przygotowywanie i kładzenie masy bitumicznej.

Budowa s6. Prace postępują

- Widać, że te prace bitumiczne postępują. Dużo się dzieje też w obrębie węzła Bożepole Wielkie, który będzie m.in. rozbudowywany. Będzie to połączenie z aktualną trasą kaszubską, czyli aż do węzła Gdynia-Wielki Kack - mówi Mateusz Brożyna, specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Gdańsku.

Trwają też prace na estakadzie w Lęborku. Wokół prowadzone są z kolei roboty ziemne. W najbliższych tygodniach mogą też wystąpić utrudnienia na drogach m.in. w Lęborku.

- W tych miejscach, gdzie aktualna DK 6 przecina się z powstającą „ekspresówką” - wyjaśnia Mateusz Brożyna. - O szczegółach będziemy informowali, jak wszystko już zostanie dograne do samego końca.

W ogólnym rozrachunku, jak podkreślają wykonawcy, postęp prac na odcinku Bożepole Wielkie - Leśnice zbliża się już do 50 proc. wykonania. Odpowiedzialni za budowę są wobec tego dobrej myśli i liczą, że terminów uda się dochować.

- Wszystkie prace toczą się zgodnie z harmonogramem. Planowane oddanie drogi do użytku to III kwartał 2025 r. - mówi Mateusz Brożyna.

Najdłuższy odcinek S6 na Pomorzu

Budowana droga, przebiegająca przez powiaty wejherowski i lęborski, początek ma od węzła w Bożympolu Wielkim (gm. Łęczyce), gdzie łączy się z powstałą już trasą, prowadzącą do Gdyni. Dalej idzie wzdłuż linii kolejowej 202 i przecina zalesiony teren oraz zabudowania. Na wysokości Mostów (gm. Nowa Wieś Lęborska) skręca na południe, aby ominąć Lębork i zakończyć się na wysokości Leśnic.

Droga będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i z pasem awaryjnego postoju. Wykonawca wybuduje też węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód oraz Łęczyce, a także powiększy istniejący węzeł w Bożympolu Wielkim.

Wartość umowy to prawie 718,7 mln zł.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budowa S6 za węzłem Bożepole Wielkie postępuje. Odcinek już prawie na półmetku - Dziennik Bałtycki

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza