Chemik Police - Gryf Słupsk 1:1 (0:1)

Gryf zremisował w Policach z Chemikiem.
Gryf zremisował w Policach z Chemikiem. Fot. Krzysztof Cichomski
Tak blisko zwycięstwa jak w 13. meczu sezonu, piłkarze Gryfa Słupsk jeszcze nie byli. Niestety, stracili gola w 94 minucie i w Policach zremisowali jedynie z Chemikiem 1:1 (0:1).
III liga: Chemik Police - Gryf Slupsk 1:1 (0:1)

III liga: Chemik Police - Gryf Słupsk 1:1 (0:1)

Słupszczanie objęli prowadzenie po pięknym golu Krzysztofa Biegańskiego. Po wymianie podań z 16 metrów posłał piłkę w samo okienko bramki Mateusza Wiśniewskiego. Gryfici prezentowali grę ładną dla oka i pewną w obronie co podkreślali m.in. Waldemar Jaskulski, były reprezentant Polski oraz Bogusław Baniak, były trener Pogoni Szczecin, a w przeszłości także policzan.

Niestety, jak się potem okazało pochwały nie przyniosły kompletu punktów. Gryf mógł podwyższyć prowadzenie po akcji Pawła Waleszczyka, ale Biegański nie zdołał doskoczyć do piłki. Gospodarze bardzo groźnie zaatakowali dopiero pod koniec pierwszej połowy gdy w boczną siatkę trafił Kamil Bieniek, a tuż po przerwie minimalnie chybił Paweł Krawiec. W drugiej odłonie na bramkę Wiśniewskiego strzelali Waleszczyk i Honorat Stróż, a także Patryk Pytlak. Nie udało się jednak zdobyć drugiego gola.

Marek Hajdukiewicz z Chemika nie umiał wykorzystać rzutu karnego uderzając nad poprzeczką. Niestety, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po wstrzeleniu piłki przez bramkarza Wiśniewskiego i zgraniu głową przez Bieńka do siatki trafił Krawiec po strzale w długi róg. - Jestem pod wrażeniem zespołu ze Słupska. Gryf do przerwy grał znakomitą trzecioligową piłkę. Nie wierzyłem, że po takiej grze może być tak nisko w tabeli. Na pewno zasłużył sobie na zwycięstwo. Podobała mi się gra Honorata Stróża - mówił po meczu Bogusław Baniak. W trzecioligowym zespole zadebiutował Michał Michalak.

Bramki: 0:1 Krzysztof Biegański (11), 1:1 Paweł Krawiec (94)

żółte kartki: Wojtasiak, Krzyżanowski, Skrętny, Wydurski - Sarna, Bukowski, Siarnecki

Widzów: 200 (65 ze Słupska)

Chemik: Wiśniewski - Jakubiak, Janicki, J.Szałek, Hajdukiewicz, Krzyżanowski (55 Fadecki), Bieniek, Wojtasiak (46 Baranowski), Krawiec, Skrętny (79 Pacholski), Wydurski (71 Bobko)

Gryf: Krymowski - Oleszczuk, Sarna, Bukowski, Siarnecki, Kozłowski (90 Michalak), Stróż, Waleszczyk (88 Piekarski), Świdziński, Lenkiewicz (46 Pawluczenko), Biegański (79 Pytlak).

Pozostałe wyniki:

Gwardia Koszalin - Bytovia Bytów 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Wojciech Pięta (57), 0:2 Mariusz Szmidke (68), 0:3 Piotr Łapigrowski (głową - 83).

Drutex-Bytovia: Oszmaniec, Pufelski, Nawrocki - ż.k., Szałek, Szmidke, Rekowski, P. Łapigrowski - ż.k., Ciemniewski (70 Bryndal), Pięta (78 Stanios), Rosiak (85 Giszka), Gronowski (88 Klemczyk).

Orlęta Reda - Energetyk Gryfino 2:1 (1:0)

Lechia II Gdańsk - Orkan Rumia 0:2 (0:1)
Paweł Dirda (40), Michał Smarzyński (76)
Dąb Dębno - Rega Trzebiatów 3:2 (2:0)
Paweł Osowski (14), Paweł Majewski (33), Jarosław Norsesowicz (73) - Maciej Więcek (59), Grzegorz Jarmoszewicz (69)
Kotwica Kołobrzeg - Kaszubia Kościerzyna 0:2 (0:2)