Konferencja odbyła się w środę, 24 maja, w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zorganizowano ją w ramach ogólnopolskiego programu „Spojrzeć Inaczej©”.
Było to pierwsze spotkanie profesjonalistów z dziedziny optometrii, ortoptyki, pedagogiki, rehabilitacji, na tak wielką skalę. Do udziału zaproszono pedagogów, psychologów, dyrektorów, nauczycieli - w szczególności wychowawców przedszkolnych i szkolnych - pielęgniarki szkolne, środowisko akademickie. W sumie debatowało blisko 150 osób.
Tematem konferencji były „Funkcje wzrokowe – edukacja, zdrowie i życie codzienne dziecka”. W jej trakcie uczestnicy mogli podnieść poziom swojej wiedzy na temat zaburzeń funkcji wzrokowych, poznać symptomy, sposoby wykrywania, korygowania oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje dziecko z nieskorygowanymi zaburzeniami wzroku i co w takich przypadkach robić. Konferencja ma też na celu przybliżenie roli okulisty, optometrysty, ortoptysty, pedagoga, fizjoterapeuty w diagnozie i terapii dziecka.
Konferencja została zorganizowana przez fundację ONYA, Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, markę ONYA, zaś współorganizatorami były Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Słupsku oraz Akademia Pomorska w Słupsku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki, Polskie Towarzystwo Ortoptyki im. Prof. K. Krzystkowej, Prezydent Miasta Słupska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Powiat Słupski, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?