Gryf II - Brda 3:0 (wideo, zdjęcia). Wyniki okręgówki, klasy A i B

Jarosław Stencel, Krzysztof Niekrasz
Krzysztof Biegański (przy piłce) zdobył dwa gole dla Gryfa II.
Krzysztof Biegański (przy piłce) zdobył dwa gole dla Gryfa II. Łukasz Capar
Anioły Garczegorze straciły przodownictwo w tabeli na rzecz Bytovii II. W niedzielę bytowianie rozbili biesowiczan. Pierwsze zwycięstwo zanotował SwePol Link Bruskowo Wielkie. Nadal Sparta Sycewice jest jedynym zespołem, który ma zerowe konto punktowe. Piłkarze Gryfa II Słupsk wygrali z Brdą Przechlewo 3:0 (2:0).

14. Sparta Sycewice 6 0 2-22

Główną postacią pierwszej połowy był Krzysztof Biegański. Najpierw próbował przelobować bramkarza gości, a następnie Marek Tandecki zdołał obronić jego uderzenie. W 17 minucie po rzucie rożnym Adam Prusaczyk uderzył piłkę głową w słupek. W końcu w 31 minucie Biegański po podaniu Władysława Pawluczenki trafił z 12 metrów w długi róg.

Dwie minuty potem Biegański podwyższył na 2:0. Tym razem asystował Tomasz Piekarski. Akcję ofensywną przeprowadził też Dominik Njoya, który debiutował przed słupską publicznością, a po jego dośrodkowaniu próbował strzału przewrotką Mateusz Janc. W 50 minucie po rzucie rożnym główkował Szymon Schulz, ale obronił Tandecki. Siedem minut potem bramkarz gości obronił strzał Kamila Gemzy. W 64 minucie jednak popełnił błąd. Wybiegł poza pole karne i minął się z piłką, którą przejął Miłosz Borkowski kierując ją do pustej bramki. Goście nie sprawili wiele kłopotu Kamilowi Gołębiewskiemu. Raz jednak słupski golkiper musiał się napracować po dobrym strzale Dariusza Szopińskiego z rzutu wolnego.

Gryf II Słupsk - Brda Przechlewo 3:0 (2:0)
1:0 Krzysztof Biegański (31), 2:0 Krzysztof Biegański (33), 3:0 Miłosz Borkowski (64)

Gryf II: Gołębiewski - Njoya, S.Schulz, Prusaczyk, Bielecki (58 Pieniak), Janc, Pawluczenko (80 Michalak), Piekarski, M.Pietras (46 Solecki), Gemza, Biegański (46 Borkowski).

Brda: Tandecki - Wasiniewski, G.Wirkus, Gostomczyk (46 Pilarski), Ginter (72 Orłowski), M.Szopiński (46 Kolberg), D.Szopiński, Łopusiński, Szymański (46 Buczko), Czarnotta, Prądziński.

Pozostałe wyniki:

Sparta Sycewice - Karol Pęplino 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Gruszka (50), 0:2 Daniel Ziembiński (75), 0:3 Karol Petrus (88)

Sparta: Strzelecki, Klawikowski (60 Ernest Jęcek), Szynkielewski, Marek Wasiak, Krzyżaniak, Głębocki, Sławski (78 Jakubowski), Nitsche, Stasiak, Rafał Wasiak, Adkonis (76 Łukasz Piotrowski).

Karol: Marcin Petrus, Wasylko, Karol Petrus, Lubański, Gorzała (75 Damian Pieniak), Michał Nejman, Wypych, Bewersdorff, Gołąb (80 Tymecki), Gruszka, Ziembiński.

SwePol Link Bruskowo Wielkie - Chrobry Charbrowo 5:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Paweł Klimczuk (16), 2:0 Michał Giersz (24), 2:1 Marcin Drzazgowski (35), 3:1 Giersz (65), 4:1 Arkadiusz Chuchla (71), 5:1 Daniel Adamski (84)

SwePol Link: Więcek, Mateusz Mytych (46 Stolarski), Giersz (80 Żyliński), Sokołowski, Emil Giszka, Szudobaj, Przytuła, Pełka, Paweł Klimczuk (74 Dyl), Chuchla (75 Adamski), Zeleznow.
Chrobry: Monczak, Leszkowski, Drzazgowski, Dariusz Wroński, Kachelski, Jarosław Janiszek, Paweł Król, Jacek Wiśniewski (78 Mateusz Mikułko), Kałuziak, Rzepka.

Piast Człuchów - Diament Trzebielino 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Tomasz Beger (rzut karny - 59), 0:2 Tomasz Perkowski (64), 1:2 Zbigniew Cyzman (rzut wolny - 80), 2:2 Mariusz Jelonkiewicz (90)

Piast: Kozieł, Bartosz Adamczyk, Drążek, Cyzman, Gołębiewski, Maciej Klimowicz, Pencarski (73 Jelonkiewicz), Piotr Dowksza (78 Odolanowski), Michalski, Zabrocki, Czarnowski (67 Urbaniak).

Diament: Arkadiusz Jarmułowicz (zawodnik z pola wcielił się w rolę bramkarza), Korniak, Beger, Narloch, Itrych (75 Suchta), Żukowski, Grzybek, Patryk Kępa (52 Reclaw), Rzadkiewicz (52 Kitowski), Bronka, Perkowski.

Bytovia II Bytów - Echo Biesowice 7:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Śmigiel (7), 2:0 Przemysław Brzeziański (15), 3:0 Śmigiel (34), 4:0 samobójcza (44), 5:0 Tomasz Piechowski (49), 6:0 Mateusz Owedyk (68), 7:0 Owedyk (86)

Bytovia II: Oleszkiewicz, Pufelski, Cierson, Krzysztof Król, Dawid Płotka (51 Galikowski), Chylewski, Mateusz Śmigiel, Owedyk, Rekowski (46 Piechowski), Sanni (46 Sabisz), Brzeziański (60 Nałęcz).

Echo: Piasecki, Tomasz Zeszutek (83 Słomczewski), Artur Pilarski, Bednarek, Wojciechowski (25 Garczyński), Dawid Rynkiewicz (52 Kacprzak), Kamil Zeszutek, Krzysztof Wasilewski, Rafał Wasilewski, Dorawa, Feretycki (70 Nogal).

Wybrzeże Objazda - Skotawia Dębnica Kaszubska 3:4(1:2)
Bramki: 1:0 Michał Kaszuba (głową - 8), 1:1 Bartosz Jączyński (15), 1:2 Jączyński (16), 1:3 Tomasz Mielewczyk (głową - 55), 2:3 Łukasz Podolak (rzut karny - 60), 3:3 Dawid Majewski (70), 3:4 Bartłomiej Czarnuch (74)

Wybrzeże: Zagożdżon, Wodziński, Kozak, Wargacki (46 Majewski), Chojnacki, Paryś, Podlasiak, Rudzik (70 Dullek), Kamil Oleszczuk (55 Kozub), Cyrankowski, Kaszuba.

Skotawia: Misiura, Rudzikiewicz, Krzysztof Data, Gruszowski, Czarnuch, Kowalczyk (90+2 Cyman), Piechna, Kiełpiński, Tomasz Mielewczyk, Jączyński, Jenczyk (55 Jakub Cech).

Drzewiarz Rzeczenica - Anioły Garczegorze 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Syladtk (16) 0:2 Cyprian Nowocień (53), 0:3 Łukasz Łapigrowski (głową - 83)

Drzewiarz: Kiejzik, Mateblowski, Szulc, Kumoch, Terechów, Dawid Myśliński (46 Piotr Modzelewski), Szwałek, Radosław Kasperowicz, Tojza (46 Suchan), Nowicki, Kraska.

Anioły: Leyk, Żółć, Jan Syldatk, Pendowski, Trawiński, Maciej Syldatk (63 Władyka), Świtała (70 Paweł Mielewczyk), Łukasz Łapigrowski, Stefański, Nowocień (85 Sałabon), Maszota (88 Szymikowski).

Klasa A

W meczu na szczycie w grupie pierwszej zdecydowanie lepszy od osłabionej kadrowo Słupi okazał się Leśnik i objął samodzielne prowadzenie w tabeli. Pierwsze punkty zdobył Polonez. W grupie drugiej dwa czołowe zespoły odniosły zwycięstwa. Na trzecie miejsce awansował MKS Debrzno.

Grupa I

Wyniki: Stal Jezierzyce - Barton Barcino 2:1 (2:1), Polonez Bobrowniki - Rowokół Smołdzino 3:2 (3:2), KS Damnica - Jantaria Pobłocie 2:4 (1:2), Leśnik Cewice - Słupia Kobylnica 4:1 (0:0), Granit Kończewo - Garbarnia Kępice 4:3 (1:1), LKS Łebunia - KS Włynkówko 3:1 (1:0).

Grupa II

Wyniki: Urania Udorpie - Koral II Dębnica 1:4 (1:2), Myśliwiec Tuchomie - Dolina Gałąźnia Wielka 3:0 (2:0), Kaszubia Studzienice - Granit Koczała 3:0 (2:0), MKS Debrzno - Zawisza Borzytuchom 5:1 (1:1), Lipniczanka Lipnica - Orkan Gostkowo 1:3 (1:3), Start Miastko - Błękitni Motarzyno 3:1 (1:0)

Klasa B

Aż po 10 goli zobaczyli kibice w Machowinie i Stowięcinie. Bliscy pierwszego punktu byli piłkarze Victorii Słupsk.

Grupa I

Wyniki: Bistal Machowino - Sokół Kuleszewo 7:3 (4:1), GTS Czarna Dąbrówka - Dąb Kusowo 5:1 (3:0), Studnica Przytocko - Unia Korzybie 2:1 (0:1), Słupia Kwakowo - Słupia Charnowo 1:4 (1:4), Szansa Siemianice - Victoria Słupsk 2:1 (1:1), pauza - Inter Świerzenko.

Grupa II

Wyniki: Sokół Szczypkowice - Baza 44 Siemirowice 2:1 (1:0), Zenit Redkowice - Dom-Star Domaradz 4:3 (1:1), Start Łebień - Pomorze II Potęgowo 4:2 (3:0), Krokusy Stowięcino - SSPN Malczkowo 4:6 (1:1), WKS Nożyno - Błękitni Główczyce 1:2 (0:1), Smoki Podole Małe - Koral Maszewo 0:0.

Grupa III

Wyniki: Skotawa Budowo - Czarni II Czarne 3:0 (1:0), Arkonia Pomysk Wielki - Victoria Szczytno 1:2 (0:0), Victoria Dąbrówka - Sokół Wyczechy 2:2 (1:2), Stegna Parchowo - Zorza Słosinko 3:3 (3:2), pauza - GKS Kołczygłowy, Magic Niezabyszewo - Grom Nakla 0:2 (0:1).

1. Victoria Szczytno 3 9 8-3
2. Victoria Dąbrówka 3 7 7-5
3. Sokół Wyczechy 3 5 6-5
4. Skotawa Budowo 3 4 7-5
5. Zorza Słosinko 3 4 8-7
6. Stegna Parchowo 3 4 5-9
7. GKS Kołczygłowy 2 3 7-3
8. Magic Niezabyszewo 2 3 3-2