II liga siatkówki: Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Zawisza Sulechów 3:0

To było drugie zwycięstwo słupszczanek przed własną publicznością.
To było drugie zwycięstwo słupszczanek przed własną publicznością. Fot. Krzysztof Tomasik
W końcu zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk są przewidywalne. Miały wygrać z Zawiszą Sulechów i wygrały. Mają na koncie trzy zwycięstwa i są w tabeli właśnie nad tymi, których zdołały pokonać.

10. Zawisza Sulechów 8 2 5:24

Takie mecze jak ten z Zawiszą podopieczne Marka Majewskiego, bez względu na wszystko powinny wygrywać. Zawisza był najsłabszy i mimo, że w Słupsku w kilku fragmentach meczu był równorzędnym rywalem gospodynie okazały się lepsze i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść. Szczególnie pokazały to w drugim i trzecim secie. Oba zaczynały się od prowadzenia zawodniczek Zawiszy.

Receptą na to stało się wejście na boisko Karoliny Przybyszewskiej. Za sprawą jej ataków gospodynie odrobiły kilka punktów, potem pomogły zagrywki Sylwi Korczak i ataki Katarzyny Połeć. I AP Czarni wyszła na prowadzenie. Zawisza doprowadził jeszcze do remisu (18:18), ale potem jego zawodniczki jakby zdekoncentrowane popełniały proste błędy i pomogły Czarnym wygrać tego seta.

W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 13:12, potem znów przewagę zaczęły mieć miejscowe, chociażby za sprawą ataków Przybyszewskiej, Magdaleny Bydołek i Joanny Cupisz (z zagrywki). W zdobyciu punktów dających ostateczne zwycięstwo pomogły wypuszczone wtedy na parkiet młode zmienniczki Izabela Miklasińska i Sara Ilukowicz. Zagranie Sary w blok, rywalki odbiły w aut i tak słupszczanki zdobyły ostatnie i decydujące punkty w starciu.

Najłatwiejszy dla gospodyń był pierwszy set, w którym sulechowianki popełniały proste i niewymuszone błędy. Najbardziej wyróżniającą się w gronie słupszczanek była Cupisz, która zdobywała punkty z zagrywki i z pola.

Umiejętności jej i jej koleżanek starczyły, by pokonać ostatni zespół w tabeli. Czy starczy ich na zajmującą piąte miejsce Gedanię Gdańsk? Mecz w Trójmieście odbędzie się w najbliższy weekend.

Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Zawisza Sulechów 3:0 (25:15, 25:22, 25:19).

Akademia Pomorska: Elzbieta Klein, Dorota Dydak, Sylwia Korczak, Joanna Cupisz, Katarzyna Połeć, Magdalena Bydołek, Monika Kwiatkowska - libero.

Na zmiany wchodziły: Karolina Przybyszewska, Monika Kolesińska, Sara Ilukowicz, Izabela Miklasińska.
Inne wyniki: Murowana Goślina - Joker Mekro Świecie 3:0, Pałac II Bydgoszcz - PTPS II Piła 3:0, ChTPS Chodzież - Gedania Gdańsk 3:0, Espol Police- Calisia Kalisz 2:3.