II runda Pucharu Polski w okręgu słupskim. Nie zabrakło niespodzianek

Krzysztof Niekrasz, Jarosław Stencel
Piłkarze KS Włynkówko (czerwone stroje) okazali się lepsi od SwePol Link (czarne stroje). Fot. Łukasz Capar
Z jedenastu drużyn słupskiej klasy okręgowej aż siedem pożegnało się z rozgrywkami pucharowymi. Do sensacji doszło we Włynkówku.

Wczoraj rozegrano dziesięć meczów w ramach drugiej rundy Pucharu Polski w podokręgu słupskim. Kibice liczyli na niespodzianki.

We Włynkówku KS (klasa B, grupa I) pokonał SwePol Link Bruskowo Wielkie (słupska klasa okręgowa) 2:1. Pierwsza połowa była wyrównana. Żadna ze stron nie uzyskała przewagi. Gra odbywała się głównie w środkowej strefie boiska. W drugiej połowie więcej z gry mieli goście, ale w kontrach skuteczniejsi byli gospodarze. I to oni cieszyli się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku arbitra Przemysława Pagacza.

- Skazani byliśmy na pożarcie, ale nasi zawodnicy zagrali ambitnie i mieli powody do radości. Ja też się ucieszyłem z końcowego wyniku - powiedział Grzegorz Gołoś, prezes Klubu Sportowego Włynkówko.

KS Włynkówko - SwePol Link Bruskowo Wielkie 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Chmielewski (46), 1:1 Dominik Zagórowski (69), 2:1 Mateusz Kujawa (85).

KS: Wienskiel, Piotr Bill, Łabicki, Bartosiak, Krzysztof Falkowski (46 Radzioch), Krupiński (77 Dariusz Kamiński), Budzyński (75 Słomski), Kujawa (87 Gońka), Ratajczyk, Kazubowski, Chmielewski.

SwePol Link: Więcek, Jurczuk, Szudobaj, Topel, Adamski, Dyl, Stolarski, Paweł Klimczuk (46 Sokołowski), Giersz, Waluś (82 Budkowski), Jędrzejczak (46 Zagórowski).

Zakończył się pucharowy udział drużyny rezerw słupskiego Gryfa. Gryfici przegrałi w II rundzie z A-klasową Garbarnią Kępice 1:2 (0:0). Pierwsi prowadzenie mogli objąć słupszczanie, jednak Amadeusz Szpiter zbyt słabo uderzył piłkę przy próbie lobowania bramkarza i obrońcy wybili piłkę. W 14 minucie główkował Marcin Rzeszutko i Kacper Falkowski końcami palców wybił strzał nad poprzeczkę. Kwadrans potem niecelnie uderzał głową Bartłomiej Dziuban. Słupski pomocnik w 44 minucie strzelił gola, jednak sędzia uznał, że wcześniej faulował obrońcę i gola nie uznał. Pięć minut po przerwie prowadzenie mogli objąć gospodarze, ale Radosław Gamalczyk z dwóch metrów nie trafił do bramki uderzając piłkę głową. Chwilę potem silny strzał oddał Dziuban, ale Daniel Libigocki popisał się świetną interwencją. W 56 minucie w polu karnym faulowany był Rzeszutko, a okazji z 11 metrów nie zmarnował doświadczony Jacek Konarzewski. Wyrównał Szymon Schulz pięknym strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę. Remis nie utrzymał się jednak długo i po płaskim strzale z 17 metrów gola strzelił były gryfita Marcin Rzeszutko. Słupszczanie ponad kwadrans grali w przewadze, jednak nie potrafili z tego skorzystać. Głową strzelał Dziuban, niecelnie Kochański. Przemysław Łyszyk trafił wprawdzie z rzutu wolnego, ale gol nie został uznany, gdyż kilku słupszczan było na pozycji spalonej.

Garbarnia Kępice - Gryf II Słupsk 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Jacek Konarzewski (56 - karny), 1:1 Szymon Schulz (57 - wolny), 2:1 Marcin Rzeszutko (59)
kartki: Gregorek (70, Garbarnia) - Schulz (88)

Garbarnia: Libigocki - Konarzewski, Wołczko, Rzeszutko, Gregorek, Rejak, Grabowski (90 Dłuski), Kunicki, Czelewicz (53 Czeczotko), Gamalczyk (60 Rezler), Szela (46 Kania).

Gryf II: Falkowski - Łyszyk, Wesołowski, Rudzikiewicz, S.Schulz, Snochowski (62 Gołaszewski), Nałęcz, Marciniak, Dziuban, Szpiter, Borkowski (62 Kochański).

Pozostałe mecze: MKS Debrzno - Bytovia II Bytów 0:3, Prime Food Brda Przechlewo - Czarni Czarne 1:2, Granit Kończewo - Piast Człuchów 3:1, Sokół Kuleszewo - Urania Udorpie 6:5 po dogrywce (w regulaminowym czasie było 3:3), Słupia Charnowo - Skotawia Dębnica Kaszubska 2:1 po dogrywce (1:1), Rowokół Smołdzino - Sparta Sycewice 3:2 - dogrywka (2:2), Skotawa Budowo - Anioły Garczegorze 1:7, Jantaria Pobłocie - Pogoń Lębork 1:4.