III Bieg Przełajowy Marynarska Dycha. Biegali w Ustce [zdjęcia, wideo, WYNIKI]

maz
W sobotę (7 kwietnia) ze stadionu Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce wyruszył III Bieg Przełajowy "Marynarska Dycha". Uczestnicy pokonali dystans 10 km. Trasę 5 km pokonali także amatorzy nordic walking. Wystartował także rajd rowerowy. Łukasz Capar

W sobotę, 7 kwietnia, na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbyła się impreza sportowa „Marynarska dycha” upamiętniająca dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Andrzeja Karwetę, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

III edycja zawodów „Marynarska dycha” to przedsięwzięcie sportowe odbywające się po raz trzeci, upamiętniające byłego dowódcę MW admirała floty Andrzeja Karwetę. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 350 zawodników z całej Polski, zarówno żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej, jak i osób nie związanych z wojskiem. Uczestnicy rywalizacji wystartowali w trzech konkurencjach: biegu na 10 km, rajdzie rowerowym na 25 km i marszu nordic walking na dystansie 5 km. Zawody otworzył komendant CSMW kmdr Grzegorz Okuljar. Klasyfikację prowadzono w biegu i marszu nordic walking. Wyniki rywalizacji poniżej.