Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę Armii Krajowej? Samochody jeżdżą, a przejść dla pieszych brak

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Ulica Armii Krajowej w słupsku
Ulica Armii Krajowej w słupsku Łukasz Capar
Pod koniec listopada na ulicę Armii Krajowej powrócił ruch samochodowy. Piesi skarżą się, że bezpieczne przejście na drugą stronę wyremontowanej jezdni graniczy z cudem.

Są szersze chodniki, jest ścieżka rowerowa i nowe przystanki z tablicami informacji pasażerskiej, wciąż brakuje jednak pasów. Przejścia dla pieszych w ciągu ulicy są wyznaczone, ale na próżno szukać jakichkolwiek „zebr”. Natomiast znaki informujące o przejściach dla pieszych owinięte są czarną folią. I tylko te.

- Ja jeszcze jakoś dam sobie radę, ale jak poradzą sobie starsi? Nowa ulica, a nie ma jak przejść. Pasów brak, więc kierowcy nawet się nie rozglądają, czy ktoś chce przejść. Jak ktoś ma potrzebę dostać się na przystanek po drugiej stronie jezdni, musi nadrabiać drogi – powiedział nam mieszkaniec Słupska, który przyszedł do redakcji „Głosu” z prośbą o interwencję.

Piesi mogą skorzystać z przejścia kierowanego sygnalizacją świetlną zlokalizowanego na ulicy Pobożnego lub wejść na „zebrę” w pobliżu Starostwa Powiatowego. Wiele osób decyduje jednak zdać się na łaskę kierowców. Niektórzy przepuszczają zdezorientowanych pieszych, inni jadą dalej, bo i zatrzymywać się nie muszą.

- I gdzie tu przejść? Jak dostać się na przystanek? Tu powinny być pasy. Zaraz jest skrzyżowanie, jest niebezpiecznie. Trzeba przechodzić „na aferę” – słyszymy od seniorki, która przy krawędzi jezdni stoi już od dobrej minuty.

Jak dowiedzieliśmy się od Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, pasy zostaną wymalowane w przyszłym tygodniu. O ile tych planów nie pokrzyżuje pogoda.

- Oznakowanie pionowe zostanie odsłonięte bezpośrednio po wykonaniu cienkowarstwowego malowania pasów na przejściach dla pieszych, co zgodnie z deklaracją wykonawcy powinno nastąpić w przyszłym tygodniu przy odpowiednich warunkach atmosferycznych – przekazał Tomasz Orłowski, dyrektor ZIM.

Przypomnijmy, modernizacja ulicy Armii Krajowej objęła: przebudowę jezdni, chodników, zatok postojowych, budowę kanałów deszczowych, wpustów wraz z przykanalikami w oparciu o istniejący kolektor deszczowy, budowę przyłączy do posesji i działek, podłączenie rynien, przebudowę oświetlenia drogowego, budowę kanalizacji teletechnicznej, nasadzenia zieleni i wykonanie oznakowania.

Przy jezdni znalazły się zatoki postojowe, cała ulica została zwężona kosztem ścieżki rowerowej i chodników. Zlikwidowano również zatoki autobusowe oraz przebudowano problematyczne skrzyżowanie z ulicą Henryka Pobożnego. W zamyśle, w ciągu całej ulicy ma być teraz bezpieczniej – zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza