MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jan Czechowicz kończy pracę w roli szefa Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Zbigniew Marecki
Jan Czechowicz, szef firmy Plasmet w Widzinie, przez 8 lat był prezesem Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dzisiaj rozstaje się z tą rolą
Jan Czechowicz, szef firmy Plasmet w Widzinie, przez 8 lat był prezesem Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Dzisiaj rozstaje się z tą rolą
Dzisiaj odbędzie się Walne Zgromadzenie członków SIPH, podczas którego Jan Czechowicz, właściciel firmy Plasmet z Widzina, podsumuje osiem lat swojej pracy w roli szefa Izby.

- Kończąca się właśnie kadencja była pod wieloma względami ważna, a jej najważniejszym wydarzeniem był jubileusz 25-lecia naszej Izby - uważa Jan Czechowicz.

Według niego członkom Izby wspólnie i w dobrej atmosferze udało się zrealizować wiele planów. Uważa, że najważniejszym zadaniem 4-letniej kadencji było zakończenie w 2015 roku remontu auli w siedzibie Izby przy ul. Sienkiewicza.

- Trwało to kilka lat, ale opłaciło się. Obecny wygląd auli jest najlepszym przykładem, jak wspólnym wysiłkiem można wiele zdziałać - podkreśla Czechowicz.

Całkowity koszt renowacji auli wyniósł 206 846 złotych. Odnowiona aula służy dziś wszystkim, a szczególnie członkom Izby i przedsiębiorcom z zewnątrz. - W auli możemy ponownie organizować duże spotkania przedsiębiorców, Wigilie Słupskiego Biznesu oraz szkolenia z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Urzędem Celnym, Powiatową Inspekcją Pracy czy też Powiatowym Urzędem Pracy i wiele innych wydarzeń - wylicza Czechowicz.

W trakcie kończącej się kadencji Izba podjęła współpracę m.in. z samorządami Słupska, Starostwem Powiatowym w Słupsku, Gminami Słupsk i Kobylnica oraz Powiatowym Urzędem Pracy, Akademią Pomorską i Technikum Mechanicznym i Logistyki w Słupsku, Cechem Rzemiosł Różnych, a także Koszalińską Izbą Przemysłowo-Handlową.

- Chcę podkreślić, że nasza Izba jest zawsze gotowa do realizacji różnych wyzwań, które będą służyć wszystkim mieszkańcom i firmom ziemi słupskiej. Pragnę też podziękować poprzedniemu staroście słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskiemu za bardzo dobrą współpracę. W tym za organizację konkursu „Srebrny Niedźwiedź” - dodaje Czechowicz.

Izba wspierała także mocno powstanie przy Cechu Rzemiosł Różnych w 2017 roku szkoły branżowej „Rzemiosło”, której absolwenci będą zasilać kadry pracownicze naszych firm.

- Na pewno jest to dobra alternatywa, ponieważ jesteśmy w stanie lepiej przygotować ucznia od strony praktycznej do wykonywania wyuczonego zawodu - uważa Czechowicz.

Razem z samorządami oraz urzędem pracy i innymi partnerami Izba organizuje także targi, seminaria i szkolenia, które sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości.

- Nasze targi „Edukacja i Praca” organizowane od 2017 r., każdorazowo gromadzą kilkadziesiąt firm, szkół zawodowych i mieszkańców, łącząc wszystkich w poszukiwaniu wzajemnych korzyści - uważa.

Wspólnie z „Głosem” i wieloma partnerami Izba walczy także od 2016 roku o terminowe zbudowanie drogi krajowej S6 przebiegającej przez Pomorze Środkowe.

- Słupski odcinek tej drogi ma szansę na budowę do końca 2023 roku - dodaje.

Razem z Akademią Pomorską w latach 2017/2018 Izba z powodzeniem zrealizowała projekt: „Rozwój systemu kształcenia o profilu praktycznym w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego”. Wzięły w nim udział 24 firmy, w których zorganizowano staże dla 45 nauczycieli akademickich. Projekt ten zyskał wysoką ocenę wielu środowisk akademickich w całym kraju.

Kto będzie następcą Czechowicza? Jeszcze nie wiadomo. Jednym z kandydatów jest Jerzy Bury, szef Eco-Plastu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jan Czechowicz kończy pracę w roli szefa Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Plus Głos Pomorza

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza