Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kronika tygodnia „Głosu Pomorza”. Sprawdź, co ważnego wydarzyło się w regionie słupskim!

OPRAC.:
Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
24 lutego, w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, w Słupsku odbyła się demonstracja antywojenna. Na placu pod słupskim ratuszem zebrało się ponad sto osób. Uczestnicy antywojennej demonstracji odśpiewali hymn Ukrainy. Było wzruszająco, a Polacy i Ukraińcy wspólnie pragnęli tylko jednego: zwycięskiego zakończenia wojny.
24 lutego, w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, w Słupsku odbyła się demonstracja antywojenna. Na placu pod słupskim ratuszem zebrało się ponad sto osób. Uczestnicy antywojennej demonstracji odśpiewali hymn Ukrainy. Było wzruszająco, a Polacy i Ukraińcy wspólnie pragnęli tylko jednego: zwycięskiego zakończenia wojny. Łukasz Capar
Mijający tydzień (24 lutego – 1 marca) obfitował w wiele ważnych wydarzeń. W Słupsku doszło do zabójstwa, poznaliśmy kolejnego kandydata na burmistrza Bytowa, a uczniowie słupskiego „Mechanika” zyskali nowoczesną pracownię. Co jeszcze się działo?

Weekend (24-25 lutego)

24 lutego, w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, w Słupsku odbyła się demonstracja antywojenna. Na placu pod słupskim ratuszem zebrało się ponad sto osób. Uczestnicy antywojennej demonstracji odśpiewali hymn Ukrainy. Było wzruszająco, a Polacy i Ukraińcy wspólnie pragnęli tylko jednego: zwycięskiego zakończenia wojny.

W niedzielę, 25 lutego, w Motarzynie (powiat słupski) doszło do wypadku drogowego. Kilka osób wymagało pomocy medycznej. Zostali odwiezieni do szpitala. Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy ustalili wstępnie, że 50-letnia kierująca audi, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w stronę Bytowa busowi marki Fiat.

Poniedziałek (26 lutego)

W Słupsku zamordowano Nepalczyka. Podejrzanym o zabójstwo jest Gruzin. Do zdarzenia doszło w hostelu pracowniczym przy ulicy Kołłątaja w Słupsku, w którym mieszkają obcokrajowcy.

Wtorek (27 lutego)

We wtorek informowaliśmy, że Beata Chrzanowska, słupska radna, zwróciła się w interpelacji do władz miasta w sprawie odbioru robót drogowych na ulicy Morskiej i Armii Krajowej. Podkreśliła, że mieszkańcy miasta skarżą się m.in. na osadzenie studzienek i krawężników, jak również braki w oznakowaniu poziomym na niedawno zmodernizowanych ulicach.

Środa (28 lutego)

Liczba kandydatów, którzy będą się ubiegać o stanowisko burmistrza Bytowa wciąż rośnie. Swój start ogłosił już Mateusz Oszmaniec, Paweł Dykier, Marcin Pacyno, Ireneusz Gospodarek, Piotr Wroński, Andrzej Płaczkiewicz. W końcu swój udział w wyborach ogłosił też Andrzej Borzyszkowski, który jeszcze kilkanaście dni temu zajmował stanowisko komendanta powiatowego policji w Bytowie. Po przejściu na emeryturę zamierza walczyć o najważniejsze stanowisko w mieście.

Czwartek (29 lutego)

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku otwarto w czwartek nowoczesną pracownię mechatroniki i robotyki. Dzięki zakupionym sprzętom uczniowie mają możliwość poznawać swój przyszły zawód w praktyce.

Piątek (1 marca)

W piątek (1 marca) w Słupsku, podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce, obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej o godz. 18 w Kościele pw. św Jacka w Słupsku. Po uroczystościach religijnych uformowała się kolumna Marszu Pamięci. Jego uczestnicy przeszli ulicami Słupska.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza