Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapadnięte studzienki i powykrzywiane krawężniki. Ulica Armii Krajowej wymaga poprawek

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Ulica Armii Krajowej wymaga poprawek. Naprawy zostaną przeprowadzone w najbliższym miesiącu.
Ulica Armii Krajowej wymaga poprawek. Naprawy zostaną przeprowadzone w najbliższym miesiącu. Łukasz Capar
Kiedy wykonane zostaną naprawy usterek na zmodernizowanej ulicy Armii Krajowej? W tej sprawie do władz miasta zainterpelowała radna Beata Chrzanowska. Zapadnięte studzienki i uszkodzone krawężniki zauważyli też mieszkańcy.

Beata Chrzanowska, słupska radna, zwróciła się w interpelacji do władz miasta w sprawie odbioru robót drogowych na ulicy Morskiej i Armii Krajowej. Podkreśliła, że mieszkańcy miasta skarżą się m.in. na osadzenie studzienek i krawężników, jak również braki w oznakowaniu poziomym na niedawno zmodernizowanych ulicach. Dopytuje, jakie uwagi znalazły się w protokołach odbioru robót, kiedy wykryte usterki zostaną naprawione oraz czy prace modernizacyjne wykonywane były zgodnie ze wszystkimi pozwoleniami, normami technicznymi oraz zasadami sztuki inżynierskiej.

- Wykonany zakres obu inwestycji jest zgodny z dokumentacją projektową (z uwzględnieniem zmian projektowych nieistotnych w świetle prawa budowlanego) i wydanymi decyzjami wymaganymi obowiązującym prawem, roboty zaś zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną – odpowiada na pytania radnej wiceprezydent Słupska Marta Makuch.

Wymieniła też, jaki uwagi znalazły się w protokole końcowym robót. Na ulicy Morskiej wykonawca zobowiązany jest uzupełnić oznakowanie poziome. Więcej usterek wykazano w przypadku ulicy Armii Krajowej.

- Należy poprawić ustawienie krawężników w obrębie skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Henryka Pobożnego, należy naprawić uszkodzony murek klombu przy zjeździe na dz. nr 229 obr. 13, należy odtworzyć słupki przeszkodowe na wysokości budynków Henryka Pobożnego 20a i 20, zdemontowane na czas remontu w celu umożliwienia dojazdu do garaży, z uwagi na niewłaściwą kolorystykę koszy na odpady należy dokonać wymiany na elementy w kolorystyce zgodnej z zatwierdzonym wnioskiem materiałowym, należy poprawić i uzupełnić oznakowanie poziome, należy poprawić regulację wysokościową 2 studni kanalizacyjnych w obrębie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Partyzantów – czytamy w odpowiedzi ratusza.

Usterki zostaną usunięte w ramach gwarancji. Prace mają być przeprowadzone na wiosnę. W przypadku ulicy Morskiej, brakujące oznakowanie pojawić się ma do 30 maja, natomiast naprawy na ulicy Armii Krajowej zostaną wykonane do 29 marca. Dodatkowo, urząd miejski podaje, że pierwszy przegląd w trakcie trwania gwarancji powyższych inwestycji planowany jest po sezonie zimowym, w drugiej połowie marca.

Tymczasem nie milkną głosy kierowców, którzy za obecny stan niektórych elementów infrastruktury na ul. Armii Krajowej obarczają złe ich zdaniem rozwiązania, które wprowadziła modernizacja. Chodzi m.in. o zwężenie jezdni i przeprojektowanie skrzyżowania z ulicą Pobożnego.

- Przegubowe autobusy nie są w stanie skręcić w kierunku centrum miasta. Nie dziwię się, że te murki wyglądają, jak wyglądają. Już niejeden w nie najechał. Miało być bezpieczniej, tymczasem skrzyżowanie z Pobożnego generuje same problemy – powiedział nam zdenerwowany kierowca ze Słupska.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wielokrotnie przekonywał, że zwężenie jezdni, czy likwidacja zatok autobusowych ma przyczynić się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników zmodernizowanej ulicy – również pieszych i rowerzystów, którzy mają do dyspozycji szersze chodniki. Z kolei skrzyżowanie z ulicą Pobożnego, krytykowane przez kierowców, w założeniu ma być czytelniejsze i zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Modernizacja ulicy Armii Krajowej zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Została dofinansowana ze środków unijnych. Koszt prac wyniósł około sześciu milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza