MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lęborska policja podsumowała połowę wakacji

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Lęborscy policjanci od początku wakacji sprawdzili trzeźwość blisko 1400 kierowców.
Lęborscy policjanci od początku wakacji sprawdzili trzeźwość blisko 1400 kierowców. KPP Lębork
Komenda Powiatowa Policji w Lęborku podsumowała zdarzenia i stan bezpieczeństwa po pierwszym miesiącu letnich wakacji.

Policjanci od początku wakacji na terenie miejscowości nadmorskich powiatu lęborskiego przeprowadzili ponad 690 interwencji, wylegitymowali blisko 1100 osób, ujawnili ponad 520 wykroczeń - kradzieży sklepowych, spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych oraz zakłócania porządku. Ponad 320 osób za najbardziej uciążliwe społecznie wykroczenia została ukarana mandatami na łączną kwotę ponad 29 tys. zł. Wobec kilku osób policjanci skierowali wnioski do sądu oraz pouczyli ponad 170 osób.

Na terenie Łeby i Wicka zatrzymano na gorącym uczynku 17 osób w tym trzech sprawców kradzieży i jednego sprawcę włamania.

Lęborscy policjanci od początku wakacji sprawdzili trzeźwość blisko 1400 kierowców, wśród nich było 29 kierowców samochodów i rowerów, którzy zostali zatrzymani za to, że kierowali pod wpływem alkoholu. Ujawniono również niesprawne auta, których stan zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zatrzymano 66 dowodów rejestracyjnych, a pojazdy musiały być poddane ponownym badaniom.

W lipcu na drogach powiatu lęborskiego policjanci pracowali na miejscu 57 zdarzeń drogowych, w tym czterech wypadkach, w których jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne.

Policjanci wykonują także szereg innych zadań. Jak informuje asp. sztab. Magdalena Zielke, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Lęborku, dzielnicowi i policyjni profilaktycy przeprowadzają spotkania z dziećmi wypoczywającymi na koloniach i obozach. Ponadto wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Lęborka kontrolują również warunki, w jakich wypoczywają dzieci.

Na szczęście od początku wakacji na terenie powiatu lęborskiego nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w powiecie lęborskim oprócz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku czuwają również funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji z Gdańska. Ponieważ w sezonie letnim większość turystów odwiedza nadmorskie miejscowości kadrowe wsparcie otrzymał Komisariat Policji w Łebie, do którego skierowano 20 funkcjonariuszy OPP w Gdańsku. Odwiedzających Łebę turystów oraz mieszkańców powiatu lęborskiego strzegą również policjanci z pionu kryminalnego.

Zobacz także: Wypadek w Kuleszewie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza