MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miliony na drogi. Które wertepy znikną z mapy powiatu słupskiego?

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
AT
Od kilku dni samorządowcy cieszą się wieścią o dofinansowaniu dróg. Pieniądze przyznano Słupskowi, miastom i gminom w rejonie. Dostał je również powiat słupski, który zarządza drogami w różnych miejscowościach i na trasach między nimi.

Z Funduszu Dróg Samorządowych na 32 inwestycje drogowe w regionie trafiło ponad 46 milionów złotych. Mowa tu o regionach słupskim, bytowskim i lęborskim. Z tego 25 mln zł zasili budżety Słupska, Ustki, poszczególnych gmin, a także powiatu słupskiego.
Niektóre z inwestycji zostały dofinansowane aż w 75 procentach.
 
- Inwestycje drogowe na terenie powiatu zostaną dofinansowane kwotą ponad 16 milionów złotych z FDS – informuje Anna v. Krasowicki, rzeczniczka słupskiego starostwa.
 
Pierwszym zadaniem na liście jest droga powiatowa nr 1112G na granicy Ustki i gminy Ustka. W mieście to ulica Grunwaldzka, a w gminie - Ustecka, na przebudowę której powiat, miasto i gmina zrobiły zrzutkę w odpowiednich proporcjach 500 i po 250 tysięcy złotych. Dofinansowanie to milion. Tak więc inwestycja za 2 mln zł jest planowana jeszcze w tym roku.

Zostanie przebudowane 300 metrów drogi w mieście od ronda ul. Jagiellońska - ul. Grunwaldzka do granicy miasta. Zakres przebudowy obejmuje poszerzenie jezdni do 6,0 metrów, remont chodników i zjazdów, budowę zatok autobusowych, miejsc parkingowych, ciągu pieszo-rowerowego i kanalizacji deszczowej.

Gminny odcinek drogi powiatowej, czyli ul. Ustecka zostanie wyremontowana od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Sportową na długości 200 metrów w podobny sposób jak miejska część drogi.

Kolejna inwestycja na liście to droga powiatowa nr 1157G Łosino – Barcino na terenie gminy Kobylnica. Na trzeci końcowy etap realizacji wpłynęło dofinansowanie ponad 7,3 mln zł. Wartość inwestycji po przetargu to ponad 12,6 mln zł. Przebudowa obejmie ponad 6 kilometrów. Będą to odcinki w Sierakowie, Kuleszewie i okolice Zagórek.

Następna w kolejce do remontu czeka droga powiatowa nr 1179G od krajowej szóstki do wojewódzkiej 213. Koszt realizacji to prawie 9,6 mln zł z dofinansowaniem prawie 4,8 mln zł. Łącznie zostanie wyremontowanych 7,32 km na terenie gminy Główczyce - 6,45 km, a na terenie gminy Potęgowo 0,87 km.

Czwarta na liście jest droga powiatowa nr 1123G od Smołdzina w kierunku DW213. Przebudowa 3,35 km ma kosztować 4,58 mln zł, a dofinansowanie sięgnie aż 75% wartości. Na tej przebudowie głównie skorzystają mieszkańcy Smołdzina i Żelaza.

Zobacz także: Zobacz postępy prac na budowie ulicy Legionów Polskich oraz przebudowie sąsiedniej ulicy Zaborowskiej.

Zobacz postępy prac na budowie ulicy Legionów Polskich oraz ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza