MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież myśli o mundurze. IX Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
IX Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym
IX Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym Wydział Prewencji KWP w Gdańsku
Pokazy kontrterrorystów, przewodników psów, praca techników kryminalistyki, czy prewencji. Młodzież z Pomorza wzięła udział w dniu otwartym dla klas mundurowych. Jednym z laureatów konkursu pierwszej pomocy został uczeń ze Słupska.

- W piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbył się IX Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Projekt skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego, w których funkcjonują klasy mundurowe – informuje zespół prasowy pomorskiej policji.

W tegorocznej edycji dnia otwartego udział wzięło prawie 600 uczniów klas mundurowych z Pomorza. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych garnizonu pomorskiego oraz instytucji i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz tresury i wyszkolenia policyjnych psów służbowych przygotowany przez funkcjonariuszy Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Gdyni, pokaz taktyki i technik interwencji zaprezentowany przez instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Gdańsku oraz pokaz dynamicznego zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przygotowany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku.

Z kolei funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zaprezentowali możliwości armatki wodnej Tajfun IV. Na stoisku Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, a z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku mogli porozmawiać na temat obowiązujących przepisów drogowych oraz właściwych i bezpiecznych zachowań podczas jazdy na rowerze.

Na stoisku Wydziału Prewencji policjanci rozmawiali z młodzieżą między innymi na temat bezpieczeństwa osobistego oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a wspólnie z członkami Pomorskiego Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi omawiali zagadnienie, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi podczas zagranicznych wyjazdów. Wydarzeniu towarzyszyły także pokazy sprzętu będącego na wyposażeniu policji i innych służb mundurowych.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono Orkiestrę Reprezentacyjną Policji, która swoim wysokim poziomem artystycznym oraz bogatym repertuarem uświetniła przedsięwzięcie.

- Pokaz musztry paradnej oraz koncert w wykonaniu orkiestry pod batutą kapelmistrza mł. insp. Janusza Trzepizura oraz pod kierownictwem tamburmajora nadkom. Jakuba Pietruchy, na wszystkich zgromadzonych zrobił ogromne wrażenie – relacjonuje zespół prasowy.

Uczniowie klas mundurowych wzięli udział konkursie pierwszej pomocy. Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce – Wanessa Kalkowska z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy WOP w Gdańsku
II miejsce – Jakub Borowski z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie
III miejsce – Jakub Witek z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Puchary, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki laureatom wręczyli insp. Bogusław Ziemba, p.o. pomorskiego komendanta policji oraz Sławomir Lucewicz, zastępca dyrektora ds. promocji w kancelarii marszałka województwa pomorskiego.

- Celem inicjatywy jest promocja i kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej policji wśród młodzieży, jak również zapoznanie ze specyfiką naszej służby, zdobycie wszechstronnej wiedzy w zakresie jej funkcjonowania, a tym samym ułatwienie wyboru drogi zawodowej i zachęcenie do wstąpienia w nasze szeregi. Młodzieży dopisywał dobry nastrój i pomimo młodego wieku niektórzy uczniowie klas mundurowych w rozmowie z policjantami już zadeklarowali chęć wstąpienia w szeregi naszej formacji – podsumowuje zespół prasowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza