Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najważniejsze wydarzenia tygodnia w regionie słupskim

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Śmiertelny wypadek na drodze Słupsk - Bierkowo
Śmiertelny wypadek na drodze Słupsk - Bierkowo Wojciech Szostak
Śmierć na środku drogi, rowerkowe zawody w Miastku, spór zbiorowy w słupskiej Scanii, kongres bezpieczeństwa, minister Mariusz Błaszczak na poligonie, pożar w słupskim przedszkolu. Co jeszcze przyniósł tydzień w regionie słupskim? Oczywiście koniec roku szkolnego!

W sobotę 17 czerwca na drodze między Słupskiem a Bierkowem doszło do tragicznego wypadku. Kierowca jadący autobusem w stronę Bierkowa uderzył w pieszą poruszającą się środkiem jezdni. 25-letnia kobieta zginęła na miejscu.

W niedzielę 18 czerwca odbyły się VI Dziecięce Wyścigi Rowerkowe „Głosu Pomorza” w Miastku. Emocji, radości i dopingu nie brakowało. Dzieci z roczników 2019-2020 zmierzyły się na dystansie 40 metrów. O 20 metrów więcej do pokonania miały dzieci z rocznika 2017-2018. Z kolei na dystansie stu metrów ścigały się dzieci w wieku 7 i 8 lat. 9-latkowie do mety mieli aż 200 metrów.
Każda zawodniczka i każdy zawodnik stawał na podium.

W poniedziałek 19 czerwca słupscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową, na której przedstawili mediom wniosek przedłożony prezydent Słupska. Radni chcą, by MZK dofinansowany został kwotą dziesięciu milionów złotych z budżetu miasta. Twierdzą, że dalsze funkcjonowanie spółki jest zagrożone, bo jest ona zarządzana niegospodarnie. Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka wydała oświadczenie, w którym stanowczo podkreśliła, że dalsze funkcjonowanie MZK nie jest zagrożone. Słowa radnych PiS określiła jako pomówienia.

We wtorek 20 czerwca Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” działająca w słupskiej Scanii wstąpiła w spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy domagają się, by zwalniani pracownicy mogli odejść z zakładu na korzystnych warunkach. Zapowiadają, że jeżeli do porozumienia nie dojdzie, ogłoszą strajk.

Chwile grozy przeżyły dwie nastolatki w Ustce, które kąpały się przy falochronie wschodnim. Dziewczyny nie mogły wyjść z wciągającej je wody. Na pomoc pospieszyli plażowicze, którzy pomogli nastolatkom dotrzeć na brzeg.

W środę 21 czerwca rozpoczął się I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie organizowany jest przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Uniwersytetu Pomorskiego. W programie wydarzenia dominowały panele dyskusyjne dla naukowców, ale nie zabrakło też oferty skierowanej do mieszkańców Słupska. Kongres był również okazją do świętowania 15-lecia funkcjonowania Katedry Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas gali wręczono okolicznościowe medale osobom i instytucjom zaangażowanym w promowanie działań katedry. Takie wyróżnienie nadano także „Głosowi Pomorza”.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku prawomocnie zmienił wydany w Słupsku wyrok na oskarżonych o znęcanie się nad pięcioletnimi bliźniaczkami z Siemirowic w gminie Cewice. Matce Klaudii K. podwyższył karę więzienia z półtora roku do 3 lat. Jej partnerowi Danielowi P. obniżył z 12 do 7 lat.

Z Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce wystrzelono polską rakietę Perun skonstruowaną przez firmę SpaceForest z Gdyni. Testowy lot zakończył się powodzeniem. Części rakiety spadły do morza z wysokości 22 kilometrów. W przyszłości przy jej pomocy będzie można prowadzić kilkuminutowe eksperymenty w warunkach mikrograwitacji lub badać górne obszary atmosfery, niedostępne dla krążących znacznie wyżej satelitów.

W środę opublikowaliśmy artykuł o wycieczce sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku i ich wizycie w domu strachów, który znajduje się na terenie Łeba Park - Park Dinozaurów w Łebie. Kontrowersyjna „rozrywka” przerażonych maluchów po naszym artykule stała się tematem ogólnopolskich mediów.

W czwartek 22 czerwca Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, obserwował na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce strzelania rakietowe bojowo–doświadczalne z wykorzystaniem systemu OPL Mała Narew. To nowoczesna i skuteczna broń. Żołnierze, którzy strzelali, już wkrótce rozpoczną dyżury obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

W czwartek po południu wybuchł pożar w przedszkolu przy ulicy Traugutta w Słupsku. Ogień powstał w pomieszczeniu biurowym i gospodarczym. Do akcji wyruszyły wszystkie służby. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 25 osób - dzieci i personel - zdążyło ewakuować się przed przyjazdem strażaków. Najprawdopodobniej, jak wstępnie oceniono, doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Na czerwcowym posiedzeniu Rady Miasta Ustka podsumowywana została praca burmistrza i urzędu za poprzedni rok. Jacek Maniszewski otrzymał absolutorium z wykonania budżetu oraz wotum zaufania. Uchwała o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Ustki podjęta została jednogłośnie. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku wydała pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu przez burmistrza.

Piątek 23 czerwca był najradośniejszym dniem w kalendarzu szkolnym. Na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku nie zabrakło niespodzianek dla uczniów – każdy z nich otrzymał świadectwo z kolorowym paskiem. To inicjatywa wychowawców.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza