MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Noc Kolekcjonerów na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku to nie lada gratka dla pasjonatów historii i regionu

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Noc Kolekcjonerów zorganizowana w ramach X Słupskiego Festiwalu Historycznego to już kolejne spotkanie w murach Instytutu Historii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Jej celem jest  ożywienie środowiska kolekcjonerów, szczególnie słupskich oraz zaciekawienie dzieci i młodzieży samym kolekcjonowaniem.
Noc Kolekcjonerów zorganizowana w ramach X Słupskiego Festiwalu Historycznego to już kolejne spotkanie w murach Instytutu Historii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Jej celem jest ożywienie środowiska kolekcjonerów, szczególnie słupskich oraz zaciekawienie dzieci i młodzieży samym kolekcjonowaniem. Łukasz Capar
Noc Kolekcjonerów zorganizowana w ramach X Słupskiego Festiwalu Historycznego to już kolejne spotkanie w murach Instytutu Historii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Jej celem jest ożywienie środowiska kolekcjonerów, szczególnie słupskich oraz zaciekawienie dzieci i młodzieży samym kolekcjonowaniem.

W sobotę, 8 czerwca, w murach Instytutu Historii gościła Noc Kolekcjonerów. Nazwa mogła być myląca, gdyż wydarzenie zorganizowano w południe. Wszyscy, którzy pojawili się na tej imprezie mogli posłuchać opowieści kolekcjonerów o ich pasji. Mogli też, rzecz jasna, zobaczyć niebagatelne zbiory, a także obejrzeć je niekiedy w swoich rękach.

Część kolekcji dotyczyła powojennej przeszłości Słupska. Można było obejrzeć m.in pamiątki z dawnego Słupska, monety i banknoty, znaczki pocztowe z czasów PRL, stuletnie widokówki. Znalazło się coś również dla miłośników birofilistyki, czy historii kolejnictwa.
Był szeroki wybór pamiątek po nieistniejących już browarach słupskich. Były też zbiory prezentujące m. in. filatelistykę, numizmatykę, karty pocztowe, odznaczenia i odznaki, płyty gramofonowe i kasety magnetofonowe.

Dr Wojciech Bejda przedstawił natomiast bogaty zbiór kart pocztowych z okresu 1897-1939. Ich motywem przewodnim były pozostałości antyczne z rejonu Afryki Północnej, Rzymu, Bałkanów i Niemiec.

Organizatorzy mają nadzieję, że młode osoby rozpoczną swoją przygodę z kolekcjonowaniem, zaś ci dorośli, którzy poświęcili swój czas wrócą do czasów, kiedy sami byli kolekcjonerami. Niewątpliwie, wszyscy razem mogą dzięki kolekcjonerstwu poznać lepiej dzieje Słupska i więcej dowiedzieć się o świecie.

X Słupski Festiwal Historyczny został zorganizowany przez Instytut Historii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i już na stałe wpisał się do kalendarza słupskich imprez. Celem organizatorów jest krzewienie wśród mieszkańców Słupska wiedzy historycznej i zachęcenie młodzieży do zainteresowania się tą dziedziną nauki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza