Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Noclegi w Ustce wysoko w rankingu wyszukiwarki trivago

Wojciech Frelichowski [email protected]
Ubiegłoroczny sezon w Ustce był bardzo udany pod względem ilości turystów. Jak będzie w tym roku?
Ubiegłoroczny sezon w Ustce był bardzo udany pod względem ilości turystów. Jak będzie w tym roku? Archiwum
Ustka w zeszłym roku miała jedne z najdroższych noclegów w Polsce. Ranking przeprowadził serwis internetowy trivago.pl.

Trivago.pl to największa na świecie wyszukiwarka hoteli, która porównuje codziennie 1 358 455 hoteli z ponad 307 stron rezerwacyjnych. Niedawno serwis pokusił się o ranking miast, w których w 2015 roku były najdroższe hotele.

Zestawienie uwzględnia średni koszt noclegu dla dwóch osób w pokojach hotelowych, a przygotowane zostało na podstawie danych z wyszukiwarki trivago.pl.

W dziesiątce miast z najdroższymi noclegami w 2015 roku 9. miejsce zajęła Ustka. Jak się dowiadujemy z trivago.pl, ceny noclegu w Ustce dla dwóch osób wynosiły w zeszłym roku średnio 295 złotych. Są jednak spore dysproporcje. O ile w sierpniu 2015 roku ceny za ten sam nocleg wynoszą aż 410 złotych, to w marcu spadają do 226 złotych.

- Znam ten ranking, ale nie znając dokładnej metodologii jego opracowania, trudno się do niego odnieść - komentuje Włodzimierz Wolski, szef Centrum Informacji Turystycznej w Ustce. - Prawdopodobnie ranking uwzględnia tylko ceny z hoteli. Tymczasem ustecka baza noclegowa to także pensjonaty, domy wypoczynkowe, kwatery i inne miejsca, w których ceny są znacznie niższe niż w hotelach. Przypomnę, że w sezonie miejsce noclegowe w Ustce można znaleźć już za 40 złotych.

Co ciekawe, na pierwszych trzech miejscach w rankingu trivago znalazły się inne nadmorskie miejscowości. Pod względem ceny zakwaterowania w hotelu najdroższym miastem w Polsce, tak jak i w zeszłym roku, okazał się Sopot. Średnia cena noclegu dla dwóch osób wyniosła tam 401 złotych. Najtańszym miesiącem w 2015 roku w Sopocie był luty ze średnią ceną na poziomie 282 złotych, najdroższym - lipiec z ceną 602 złotych.

Na drugim miejscu znalazł się Kołobrzeg (384 zł). Tutaj w listopadzie 2015 roku mogliśmy przenocować najtaniej, bo za 290 złotych, a w sierpniu najdrożej - za 555złotych.

W zestawieniu na trzecim miejscu uplasowały się Międzyzdroje, ze średnią ceną w 2015 roku na poziomie 342 złotych. W szczycie sezonu, czyli w sierpniu, trzeba było zapłacić 610 złotych. Poza sezonem, którego najsłabszy moment wypada w lutym, ceny spadają do 239 złotych.

Następnie w pierwszej dziesiątce kolejno znalazły się: na czwartym miejscu Szczawnica - średnia cena za nocleg w 2015 r. - 321 zł, na piątym miejscu Kraków (310 zł), na szóstym Świeradów-Zdrój (304 zł), na siódmym Gdańsk (302 zł), na ósmym Mikołajki (301 zł). Stawkę zamyka Krynica-Zdrój (294 zł).

Przeczytaj także:

 

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza