Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe urządzenie w Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w słupskim szpitalu

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Cieszy nas każdy nowy sprzęt na oddziale. Defibrylator na pewno się przyda - mówi Damian Sendrowski, koordynator oddziału kardiologicznego w słupskim szpitalu.
Cieszy nas każdy nowy sprzęt na oddziale. Defibrylator na pewno się przyda - mówi Damian Sendrowski, koordynator oddziału kardiologicznego w słupskim szpitalu. WSzS Słupsk
Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku otrzymał zewnętrzny defibrylator AED. Zwiększy on bezpieczeństwo rehabilitowanych pacjentów w przypadku fizjoterapii prowadzonej poza oddziałem kardiologicznym na terenie rekreacyjnym szpitala.

- Urządzenie trafiło do słupskiego szpitala w ramach programu kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala. - AED to skrót od nazwy Automated External Defibrillator, czyli Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia każda osoba, również personel niemedyczny, jest zobowiązana prawnie użyć AED. Małe wymiary i waga AED umożliwiają bezproblemowe zabieranie urządzenia w miejsce ćwiczeń pacjentów - mówi prusak.

Defibrylator to urządzenie, którego zadaniem jest przywracanie prawidłowego rytmu serca za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo-oddechową, umożliwia uratowanie życia. To urządzenie w pełni zautomatyzowane, co oznacza to, że działa według ustalonego algorytmu, którego zadaniem jest wykrycie nieprawidłowego rytmu serca podlegającego defibrylacji (migotania komór/częstoskurczu komorowego). Urządzenie prowadzi prostymi komunikatami w języku polskim oraz wizualnymi przez cały proces ratowania życia. Diagnostyka rytmu oraz podanie impulsu elektrycznego odbywa się za pomocą jednorazowych elektrod przyklejanych na skórę pacjenta.

Zobacz także: Kompleksowa opieka pacjentów po zawale.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza