MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ósmoklasiści na egzaminie wybierali między opowiadaniem a przemówieniem

Zbigniew Marecki
Ósmoklasiści na egzaminie wybierali między opowiadaniem a przemówieniem
Ósmoklasiści na egzaminie wybierali między opowiadaniem a przemówieniem Krzysztof Piotrkowski
Przeszło 600 uczniów klas ósmych samorządowych szkół w Słupsku przystąpiło we wtorek do pierwszego z trzech egzaminów, które czekają ich na zakończenie szkoły podstawowej. Choć po egzaminie byli trochę zdenerwowani, to jednak generalnie byli zadowoleni z egzaminu.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku, gdzie w tym roku rozmawialiśmy z uczniami po zakończeniu egzaminu z języka polskiego, uczniowie wychodzili na zewnątrz z dziesięciu klas, które specjalnie przygotowano na tę okazję. Elżbieta Krawczykiewicz, dyr. szkoły nie ukrywała zadowolenia ze swoich wychowanków, którzy podporządkowali się reżimowi sanitarnemu i spełnili wszystkie oczekiwania kierownictwa placówki. Nie tylko przynieśli wymagane zaświadczenia, ale i karnie podporządkowali się zasadom zajmowania miejsc w klasach, które dla nich wyznaczono. Pierwsi uczniowie w szkole pojawili się już o godz. 8.30. Z sal egzaminacyjnych zaczęli wychodzić przed godz. 11.

W trakcie rozwiązywania postawionych przed nimi zadań uczniowie musieli między innymi odpowiadać na pytania na podstawie fragmentów "Quo vadis" i "Latarnika" Henryka Sienkiewicza oraz "Artysty" Mrożka.

Wśród tematów wypracowań były takie jak: opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury - czego nauczył cię ważnego?
oraz przemówienie na temat zachęcenia do czytania lektury.

Uczniowie musieli napisać przemówienie lub opowiadanie twórcze na podstawie dowolnych lektur obowiązkowych, a nie rozprawkę. Niektórzy byli zadowoleni z z tych zadań, ale wielu było niezadowolonych, że zabrakło rozprawki, którą długo ćwiczyli. Generalnie jednak dominowało nastawienie optymistyczne, choć czy rzeczywiście poradzili sobie z zadaniami uczniowie dowiedzą się 31 lipca , gdy otrzymają wyniki z egzaminu na zaświadczeniu z OKE w Gdańsku. Jutro przed nimi egzamin z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Tego ostatniego wielu obawia się najbardziej , bo boją się, że w klasach będzie źle słychać nagranie i nie zrozumieją odtwarzanego tekstu. .

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza