Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park morski powstaje koło Łeby

(greg)
Jedną z atrakcji obiektu będzie oceanarium prehistoryczne. Na zdjęciu wizualizacja tego obiektu.
Jedną z atrakcji obiektu będzie oceanarium prehistoryczne. Na zdjęciu wizualizacja tego obiektu. Archiwum
W czerwcu pierwszych turystów przyjmie Sea Park w Sarbsku, w pobliżu Łeby. Główną atrakcją tego parku rekreacyjno-edukacyjnego ma być fokarium.

Sea Park powstaje na pięciohektarowej działce w Sarbsku, kilka kilometrów na wschód od Łeby. Jego pomysłodawcy swoje starania nad stworzeniem takiego obiektu rozpoczęli już cztery lata temu.

- Dużo przy realizacji pomysłu pomógł nam pan Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko, a także przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej "Pradolina Łeby" - mówi jeden z właścicieli Sea Parku.

Aktualnie w Sea Parku, czyli rekreacyjno-edukacyjnym obiekcie o tematyce morskiej, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Park zostanie uroczyście otwarty 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Na ten dzień zaplanowano promocje cenowe i atrakcje dla zwiedzających, każde dziecko dostanie upominek o tematyce morskiej.

- W dniu otwarcia będzie można zwiedzać fokarium, oceanarium prehistoryczne, gdzie zobaczyć będzie można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, muzeum marynistyczne, posiadające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce, a także park makiet największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości - zapowiada inwestor Sea Parku.

Co będzie główną atrakcją obiektu? Inwestor podkreśla, że będzie to fokarium. Turyści zobaczą fokę szarą. Będą mogli też podglądać pochodzącą z Pacyfiku uchatkę kalifornijską. Zwierzęta będą miały do swojej dyspozycji trzy baseny o łącznej powierzchni powyżej 1500 metrów kwadratowych o objętości około 2,2 miliona litrów wody.

- Będzie to pierwsze komercyjne fokarium w Polsce w którym zwiedzający będą mogli oglądać karmienie fok połączone z ich treningiem, dokładnie tak jak odbywa się to w akwariach na całym świecie - zapowiada właściciel Sea Parku.

Inną unikalną atrakcją obiektu ma być oceanarium prehistoryczne, gdzie wykorzystana zostanie technologia 3D. Osoby zwiedzające ten element Sea Parku otrzymają unikalną możliwość obejrzenia podwodnego życia prehistorycznych gadów.

Pojawi się tam więc między innymi mierzący blisko 20 metrów długości megalodon, rybopodobny
mozazaur czy charakterystycznie uzębiony liopleurodon. Wszystkie gady będzie można podziwiać w ich naturalnej wielkości.

- Nasz obiekt będzie jedynym parkiem związanym tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza. Liczymy więc na to, że zasięg naszego obiektu będzie ogólnopolski - mówi inwestor.

Chociaż Sea Park jeszcze nie został otwarty, to jego właściciele mają już teraz plany rozbudowy obiektu i zwiększenia jego atrakcji. W przyszłości pojawi się więc tam skansen wsi rybackiej, park latarni morskich plac zabaw z parkiem linowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza