Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Paweł Szewczyk kandydatem na prezydenta Słupska z ramienia Koalicji Obywatelskiej

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Koalicja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Słupska oraz liderów list na radnych w słupskich okręgach wyborczych. O fotel prezydenta powalczy 43-letni Paweł Szewczyk, obecny radny.
Koalicja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Słupska oraz liderów list na radnych w słupskich okręgach wyborczych. O fotel prezydenta powalczy 43-letni Paweł Szewczyk, obecny radny. Łukasz Capar
Koalicja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Słupska oraz liderów list na radnych w słupskich okręgach wyborczych. O fotel prezydenta powalczy 43-letni Paweł Szewczyk, obecny radny. Listy wyborcze mają pociągnąć m.in. dr Wojciech Homenda, wybitny hematolog, konsultant wojewódzki ds. hematologii.

Kandydatów przedstawił poseł Zbigniew Konwiński, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

- Wczoraj Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy do Rady Miasta Słupska, do Rady Powiatu, Rady Gminy Potęgowo, Rady Miasta w Ustce oraz kandydatów na burmistrza Ustki, wójta gminy Potęgowo oraz na prezydenta miasta Słupska – mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Konwiński.

- Bardzo się cieszę, że Rada Powiatu podjęła uchwałę o rekomendowaniu Pawła Szewczyka jako kandydata na prezydenta Słupska. To bardzo doświadczony samorządowiec, od 18 lat jest radnym miasta Słupska, bardzo zaangażowanym w sprawy swojego miasta, był także wiceprzewodniczącym Rady Miasta swego czasu. W Platformie Obywatelskiej jest od 2011 roku, przed laty był szefem lewicy w Słupsku – to też część jego biografii. Z wykształcenia magister inżynier, skończył studia inżynierskie MBA, jest absolwentem prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Liderów w Warszawie. To doświadczony samorządowiec i menadżer z pomysłem na Słupsk – reprezentował kandydata poseł Konwiński.

Na konferencji obecni byli także liderzy list – dotychczasowi radni i kandydaci na radnych w poszczególnych okręgach.

- Beata Chrzanowska, która otwiera listę w okręgu nr 1 obejmującym swoim zasięgiem Osiedle Piastów i Osiedle Niepodległości, Paweł Szewczyk, który jest liderem na osiedlu Zatorze, dr Wojciech Homenda, który jest liderem listy w Śródmieściu, Jan Lange, lider na Os. Akademickim – Westerplatte. Są z nami także Mieczysław Jaroszewicz, wieloletni dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Mirosław Lisztwan, legenda słupskiej koszykówki, Bogusław Dobkowski, legenda samorządu, w samorządzie od 1994 roku oraz waleczne radne Renata Stec oraz Anna Rożek. Listy są pełne, ale będziemy je prezentować za kilka dni w trakcie zbierania podpisów – mówił Konwiński.

Paweł Szewczyk zapewnił, że jego kampania to konkrety, które będzie prezentował sukcesywnie, aby był czas na dyskusję.

- Dzisiaj rozpoczyna się kampania wyborcza. Wybory to święto demokracji, dlatego zachęcam do uczestnictwa w głosowaniu 7 kwietnia. Często słyszę, że ludzie nie głosują, bo brakuje konkretów, że programy są ogólne, niektórzy kandydaci w ogóle nie mają propozycji programowych. Dlatego chcę podejść do kampanii inaczej – dla mnie liczą się tylko konkrety – mówił Paweł Szewczyk. - Dzisiaj podam pierwszy konkret dla mieszkańców Słupska. Ostatnio usłyszałem, że aktualne władze miasta postanowią dokonać modernizacji hali Gryfia, zaprzestając działań w kierunku budowy nowej hali. Informacja ta zelektryzowała mnie i na pewno wielu mieszkańców miasta. Dlatego składam deklarację, że jako prezydent miasta podejmę szybkie działania w kierunku budowy hali widowiskowo-sportowej z funkcją biznesową i konferencyjną w Słupsku. Hala Gryfia powstała w 1982 roku. Miałem wtedy rok. Jej budowa trwała w stanie wojennym. Nie spełnia wymogów organizacji imprez masowych. Skąd pieniądze? Trzeba powiedzieć sobie jasno. Przez ostanie 9 lat władza wykonawcza nie zrobiła nic. Aby porządnie podejść do tak dużej inwestycji, trzeba wybrać dobrze skomunikowane miejsce, z możliwością budowy parkingów wielopoziomowych, trzeba to skonsultować z mieszkańcami. Potem zastanowić się, jakie funkcje miałaby pełnić. Na dzisiaj, nawet gdyby pojawiły się możliwości finansowanie z rządu lub Unii Europejskiej i tak nie będziemy mogli przystąpić, bo nie jesteśmy przygotowani – mówił kandydat na prezydenta Słupska.

Zapytany o lokalizację, nie podał konkretnej.

- Pewną przymiarkę mamy, ale nie chcę jej wskazywać. Musi powstać zespół i zbadać wszystkie aspekty, musi też być ona skonsultowana z mieszkańcami miasta, bo to ma być nasza wspólna decyzja – mówi Szewczyk.

Potrzebę budowy hali wsparli też radni i kandydaci na radnych.

- Hala jest bardzo ważną inwestycją, która jest bardzo potrzebna w Słupsku. Wyobrażam sobie powstanie hali wieloużytkowej – dla celów koncertów, sympozjów, kongresów, a również dla celów sportowych. Wielokrotnie widzieliśmy takie hale, jak np. ta w Szczecinie, gdzie odbywają się zjazdy hematologiczne i konferencje. Jestem lekarzem, na budowie mniej się znam, ale sport to zdrowie, jestem zagorzałym kibicem Czarnych Słupsk, ale popieram też rozwój innych dyscyplin. Hala byłaby impulsem do ich rozwoju. Nowa hala to wejście klubu na inny poziom rozgrywek - nawet międzynarodowych, to także wejście miasta na zupełnie inny poziom – mówił Wojciech Homenda.

Poseł Konwiński przedstawił też kandydatów na burmistrza Ustki - z ramienia KO jest to Piotr Wszółkowski, oraz na wójta gminy Potęgowo - Pawła Wekwerta.

Radni do Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia KO to Danuta Wawrowska, Zofia Stodoła, Roman Drozd, Anna Grzegorczyk, Izabela Gierszewska, Adam Bondarenko, Iwona Mielewczyk, Jan Kleinszmidt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza