Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza siłownia w Słupsku otwarta i to wcale nie jako nowy kościół, czy sklep z możliwością testowania produktów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Aktywna Fabryka w Słupsku
Aktywna Fabryka w Słupsku Fot. Łukasz Capar
Pierwsza siłownia w Słupsku otwarta. Największe słupskie siłownie, te sieciowe wciąż zamknięte, po ubiegłotygodniowej decyzji rządu. Ich właściciele liczą na efekt rozmów z rządem i złagodzenie od soboty przepisów.Natomiast Aktywna Fabryka, aktywnie zaprosiła od rana do siebie. Jak to jest możliwe?

Pierwsza siłownia w Słupsku otwarta i to wcale nie jako nowy kościół

Chciałem dopytać, ale dodzwonienie się dzisiaj do Aktywnej Fabryki, było tak samo możliwe, jak do lekarza w dobie covid-19. W komunikacie na Facebooku wytłumaczono to tak: "Czy jesteś zawodnikiem przygotowującym się do zawodów, biegaczem, trójboistą, a może chcesz w przyszłości wziąć udział w Runmagedonie czy przebiec półmaraton? To miejsce jest właśnie dla Ciebie! Od dziś już otwarte! Wchodzimy tylko na konkretne godziny, na treningi zorganizowane! Zarezerwuj sobie miejsce już teraz."

Nowe obostrzenia-siłownie w Polsce zamknięte

Wcześniej poinformowano, że wejście na siłownie jest możliwe od czwartku, na zajęcia zorganizowane. "Mówimy dość absurdom, za niskim sufitom, zmieniającym się z godzinę na godzinę informacjom od rządzących, wiemy, że sport to zdrowie, a my chcemy działać zgodnie z naszymi prawami, jak i spełnionymi normami sanitarnymi.Przeorganizowaliśmy klub, abyście wszyscy mogli trenować.Korzystanie z siłowni, możliwe jest pod warunkiem uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych" - poinformowano.

Jak widać, właściciel postanowił pójść drogą, opisaną w rozporządzeniu i furtką, która w nim się pojawiła. Na tej zasadzie otwarto też baseny dla nauki pływania w grupach zorganizowanych.

Inne słupskie kluby fitness albo czekają na decyzje rządu, albo radzą sobie, jak mogą. Na przykład Fit Garaż 20 października poinformował, że zaprasza na zajęcia online.

W sumie jednak, jak cała branża liczy na efekty poniedziałkowych rozmów z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Na swoim profilu Fit Garaż ma komunikat:

"Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 17.10 wciąż klub jest ZAMKNIĘTY! Wasze karnety z tym dniem zostały ZAWIESZONE! Dziękujemy Wam za ogromne wsparcie i setki podpowiedzi jak wspólnie stworzyć nową/starą wiarę "kultu sprawności fizycznej i odporności".

Pojawiło się mnóstwo ciekawych opcji, nawet bardzo ciekawych, które w jakiś sposób pozwalają obejść dla nas i dla wielu niesłuszne decyzje... ale są one bardzo ryzykowne. Wiążą się z poważnymi konsekwencjami, z którymi klub w tym momencie mógłby sobie nie poradzić..

A my liczymy, że będziemy mogli wspólnie trenować jeszcze przez wiele, wiele lat w naszym GARAŻU‼"

W Polsce były przypadki otwarcia w tym tygodniu siłowni. Niektóre na czas pandemii przekształciły się w związki wyznaniowe inne w sklepy z możliwością testowania produktów. Np. odżywek i sprawdzania podczas treningu produktu. Policja je jednak skontrolowała. Właściciele muszą się liczyć z reakcją Sanepidu.

Memy o zamknięciu siłowni i lockdownie branży fitness.

Siłownia jak kościół, fitness jak religia MEMY. Rząd zamknął...

Federacja Pracodawców Fitness zakomunikowała: "Dziś czekamy na zmianę decyzji rządzących i przywrócenie nam możliwości świadczenia usług. Niestety wyznacznikiem tego, co możemy zrobić jako właściciele obiektów sportowych, jest rozporządzenie zawieszające naszą działalność. Mimo tej trudnej i zmiennej sytuacji, rekomendujemy zachowanie zdrowego rozsądku i stronienie od pochopnych decyzji".

Federacja wylicza, co robiła po decyzji rządu o zamknięciu siłowni od ubiegłej soboty.

  • "- 17 października na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest przeciwko decyzjom rządu, w którym udział wzięło prawie 2 tysiące osób; jednocześnie udało nam się zainteresować tematem wszystkie główne media, które jeszcze tego samego dnia szeroko relacjonowały zarówno sam protest, jak i podnoszone przez nas postulaty;
  • - 19 października nasi przedstawiciele spotkali się z wicepremierem Jarosławem Gowinem podczas konsultacji on-line, przedstawiając mu dramatyczną sytuację branży i domagając się otwarcia obiektów oraz opracowania planu wsparcia finansowego dla całej branży. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele GIS, oraz Rzecznik MŚP wspierający nasze wysiłki
  • - 20 października odbyła się konferencja prasowa w gmachu Sejmu RP, podczas której nasi przedstawiciele podnosili postulaty tłumnie zgromadzonym mediom;
  • - 20 i 21 października dostarczyliśmy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz trzech resortów: ministerstwa zdrowia, ministerstwa rozwoju, pracy i technologii oraz ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pisma z wnioskiem o zmianę decyzji zawartej
  • w rozporządzeniu, przedstawiając szeroką argumentację, popartą obszernymi analizami
  • i danymi;
  • - wspieramy oddolną inicjatywę petycji: STOP zamknięciu obiektów sportowych!, którą podpisało już 180 tysięcy osób; gdy liczba podpisów dojdzie do 200 tys. zamierzamy wspólnie z jej inicjatorami wydrukować petycję i przekazać ją Premierowi RP, Mateuszowi Morawieckiemu".

Ale zakończenie tej wyliczanki, nie jest optymistyczne dla trenujących na siłowniach: "My ze swojej strony będziemy podejmować wszelkie działania na drodze formalno-prawnej, komunikacyjnej i presji społecznej, aby zmienić te krzywdzące dla nas zapisy albo przynajmniej wywalczyć adekwatne rekompensaty finansowe, które pomogą nam przetrwać do ponownego otwarcia naszych obiektów".

Mimo to wszyscy liczą, że przy okazji kolejnych obostrzeń, które zostaną dzisiaj zakomunikowane, rząd jednak otworzy furtkę dla działalności siłowni. Dowiemy się tego wieczorem.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza