Piłka nożna IV liga Pomorze. Czarna środa dla Czarnych, Korala i Pomorza

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Tomasz Wólczyński (niebieski strój) zdobył honorowego gola dla Pomorza. Fot. Krzysztof Tomasik
Trzy drużyny z naszego regionu były solidarne we wczorajszej XXV kolejce. Wszystkie przegrały swoje spotkania.

W Pelplinie kibice zobaczyli dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wierzycy i Pomorza Potęgowa. Goście byli żądni rewanżu za jesienny pogrom. Przypomnijmy, że wtedy potęgowianie przegrali 1:7. Niestety, nie udało się tego zrealizować. Przez dwadzieścia pięć pierwszych minut gospodarze atakowali.

Po zdobyciu bramki cofnęli się do obrony. Potęgowianie zaczęli odważniej atakować i szybko doprowadzili do remisu. Do końca I połowy częściej w posiadaniu piłki byli podopieczni Mirosława Iwana, ale zawodzili strzelecko. Po przerwie rywalizacja też była wyrównana. Dopiero w
końcówce zaznaczyła się przewaga miejscowych, którzy wykorzystali dwa błędy potęgowskich defensorów. Ostatni gwizdek sędziego kibice w Pelplinie przyjęli z radością.

- Mecz był zacięty, pełen nerwowości i zmiennych emocji - ocenił Zygmunt Szewczyk, kierownik potęgowskiego Pomorza. - Przegraliśmy niezasłużenie. Sędziowie nie byli nam przychylni. Mecz
skończyliśmy w dziewiątkę. Porażka mocno boli.

W Dębnicy zrobiło się smutno. Koral miał wygrać. Jego piłkarze mieli chęci, ale tym razem zabrakło atutów. Gospodarze rozegrali słaby mecz. Grali bez wiary w końcowy sukces. Powiśle udowodniło, że jest drużyną strasznie nieobliczalna, z którą trzeba się liczyć.W dzierzgońskiej ekipie wyróżnił się Robert Felski. Zdobywca dwóch bramek mocno dał się we znaki dębnickim defensorom.

W Czarnem Czarni byli uważani za faworyta w meczu z Rodłem Kwidzyn. Podopieczni Jurka Maracha nie wykorzystali wielkiej szansy. Przez cały mecz posiadali przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golami. Goście nastawieni byli na murowanie bramki i sporadyczne kontry. Taka taktyka okazała się skuteczna na gospodarzy. W 10. minucie czarneński napastnik Roman Sztuba nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Po jego strzale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Wierzyca Pelplin - Pomorze Potęgowo 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Sarnecki (24), 1:1 Tomasz Wólczyński (28), 2:1 Mateusz Bujanowski (90), 3:1 Sarnecki (90+2).

Pomorze: Sokołowski, Pakosz - ż.k., Kozera, Kamil Gapski, R. Ulanowski - cz.k., Kaczmarek, Kalamaszek - 2 x ż.k., a w konsekwencji cz.k., Wólczyński (46 Gałka), Jaskólski, Patyk (63 Burak), D. Mikołajczyk.

Koral Dębnica - Powiśle Dzierzgoń 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Robert Felski (33), 0:2 Radosław Zielonka (49), 0:3 Felski (65).

Koral: Babiński, Drążek, Michalski, Pawełek, Błaszczak, Ł. Bednarek, Kierski - ż.k. (73 Tarczyluk), Adamczyk (73 Żukowski), Wachnik, Kulczyk, Adamowicz.

Czarni Czarne - Rodło Kwidzyn 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Jankiewicz (15), 1:1 Adrian Lalewicz (27), 1:2 Łukasz Radzimski (70).

Czarni: Handel, Łagoda, Wnuk-Lipiński - ż.k., Karol Kozanko (46 Grzegorz Kozanko), Łazor, Wegner (80 Pudzianowski), Kopiszka - ż.k., T. Spryszyński (67 Bernatek), Remieniewicz Sztuba - z.k., Jankiewicz.

Pozostałe wyniki w XXV kolejce spotkań: Lechia II Gdańsk - Wietcisa 4:0 (4:0), Murkam - Pomezania 1:1 (1:0), Żuławy - Czarni P. Gd. 3:0 (2:0), Gryf 2009 - Orzeł 2:1 (1:0), Olimpia - Orlęta 1:3 (1:2).