Porażka i zwycięstwo Bytovii oraz sparingi innych drużyn

Waldemar Walkusz w trakcie sparingu dał z siebie wszystko, zawodnicy w meczu z Piastem nie. Fot. www.drutex-bytovia.pl
Piłkarze bytowskiej Bytovii podczas obozu w Kaliszu Pomorskim rozegrali dwa spotkania sparingowe.

Przegrali w trakcie pierwszego meczu sparingowego na obozie w Kaliszu Pomorskim piłkarze z Bytowa. Ulegli Piastowi Choszczno 1:4 (1:1).

Najlepszymi zawodnikami zespołu z Bytowa byli w pierwszej połowie bramkarz Misiura i obrońca Kasperowicz. Po ich zejściu, zmianie składu i ustawienia Piast w ostatnich ośmiu minutach zdobył trzy gole.

Waldemar Walkusz, szkoleniowiec bytowian, nie był zadowolony i po meczu i kolacji zaprosił piłkarzy na dodatkowy trening, bo uważał, że przestali mecz z Piastem i nie wybiegali tego co powinni.

Bramka dla Druteksu-Bytovii 0:1: K. Paraficz (21).

Drutex-Bytovia: D. Misiura, Cierson, Jóźwiak, Kasperowicz, Maciejewski, Ciemniewski, Śmigiel, Kowalski, Adamowicz, P. Łapigrowski, Paraficz oraz Oszmaniec, Rekowski, Formela, Ł. Łapigrowski, G. Misiura, Kraska, Piechna, Kolaszt.

Kontuzja

W meczu Tomasz Cierson doznał kontuzji kostki.

Kolejny mecz sparingowy rozegrali piłkarze Druteksu-Bytovii uczestniczący w obozie w Kaliszu Pomorskim. Podopieczni Waldemara Walkusza pokonali Pogoń Barlinek 2:1. Piłkarze beniaminka Bałtyckiej III ligi byli bardziej zaangażowani w grę, niż w poprzednim meczu. Gole dla bytowian zdobywali: Grzegorz Kowalski w 35 minucie po efektownym strzale z rzutu wolnego oraz Damian Formela w 83. Goście od 6 minuty prowadzili 1:0.

W obozie uczestniczy sześciu nowych graczy. Czterech z nich jest wolnymi graczami i znajdzie się w składzie na prawach tzw. Bosmana. Dwaj pozostali to młodzieżowcy. Bramkarz Mateusz Oszmaniec (Pogoń Lębork, Debiutant Gdański, Orzeł Trąbki Wielkie, ma na koncie występ w bramce reprezentacji Polski pod okiem Andrzeja Zamilskiego w meczu reprezentacji U-17 Polska - Rosja), jest już graczem bytowian, na prawie wypożyczenia.

Trwają jeszcze negocjacje z Arką Gdynia w sprawie Grzegorza Kowalskiego (Pogoń Lębork, Debiutant, Arka). Pozostała czwórka to Dariusz Kasperowicz (Gryf Słupsk, Czarni Czarne), Jarosław Adamowicz (Darzbór Szczecinek, Czarni Czarne), Tomasz Ciemniewski (Gryf 95, Jantar Ustka, Polonez Bobrowniki), i Łukasz Łapigrowski (Leśnik Cewice, Pogoń Lębork).

Skład Druteksu-Bytovii: D. Misiura, Jóźwiak, Kasperowicz, Oblizajek, Maciejewski, P. Łapigrowski, A. Kobiella, Kowalski, Kluk, Adamowicz oraz K. Wolski, Kolaszt, Sabisz, Świderski, Toczek, Bryndal, Ł. Łapigrowski, G. Misiura, Piechna, Stanios, Formela, Fusiek.
Brda - Czarni 0:0

Nie zobaczyli goli najwierniejsi sympatycy futbolu w Przechlewie. Tam w meczu towarzyskim Prime Food Brda - Czarni Czarne był remis 0:0.

- Nasz zespół grał w mocno zmienionym i odmłodzonym składzie. Zawodnicy sprawiali wrażenie przestraszonych - stwierdził Józef Saładziak, kierownik Brdy.

Prime Food Brda: Celiński, K. Myszka, Przemysław Tomaszewski (Agra Ostrowite), Gostomczyk, Sylwester Rudnik (po przerwie wznowił treningi), D. Szopiński, M. Szopiński, Adam Błaszczak (Chojniczanka Chojnice), Kopot, Orłowski, Marcin Stachowicz (Agra). Ponadto grali: Tomasz Kolberg, Jędrzej Pilarski i Justyn Baran (wszyscy wychowankowie klubu, którzy skończyli wiek juniora) oraz Szymański.

Czarni: Marcin Stępniak (po długiej przerwie przystąpił do treningów), Łagoda, Szwałek, Krzysztof Bernatek (ostatnio grał w Lechu Czaplinek), Pałubicki, Łazor, Wegner, Haziak, Jankiewicz, Głuszak, Winnicki. Na zmiany weszli: Handel (bramkarz), Remieniewicz i Chmielewski.

Mecz Czarnych

W najbliższą niedzielę (27 lipca) o godz. 18 Czarni grać będą w Okonku z Włókniarzem.

Sława - Polonez 3:0

Sława Sławno wygrała z Polonezem Bobrowniki 3:0 (0:0). Bramki zdobyli: Marcin Chyła - 2 i samobójcza. - Moi gracze opadli z sił i zaczęli popełniać błędy, a Sława je wykorzystała - ocenił Tadeusz Wanat, trener Poloneza.

Polonez: Dworak, Janta-Lipiński, Moszczyński, D. Giszka, Radoń, Kozak, Rzadkiewicz, Zagórowski, Duda, Rubinowicz, Perkowski. Grali także: Mikołajczak i Makowiecki i M. Staszczuk.

Sparing Poloneza

Następny mecz kontrolny Polonez Bobrowniki rozegra w Koszalinie. Tam spotka się z Gwardią. Obydwie drużyny umówione są na sobotę. Początek gry o godz. 17.

Sparta Sycewice - Karol Pęplino 2:2

Na własnym stadionie sycewicka Sparta spotkała się z Karolem Pęplino. Drużyny nie zrobiły sobie krzywdy. Obaj przedstawiciele okręgówki zadowoliły się remisem 2:2 (0:1). Dla Sycewic gole strzelili: Rafał Wasiak i Bartosz Białek. Zdobywcą obu bramek dla gości był Jarosław Górczyński.

Sparta: Strzelecki, Krzyżaniak, Węckowicz, M. Wasiak, Stasiak, Kozieł, Ogórek, Białek, Głębocki, R. Wasiak, Nitsche. Na zmiany weszli: Gruszczyński, Ostrowski, Zdyb.

Karol: M. Petrus, B. Wasylko, Pączek, Sznigir, A. Wasylko, Arkadiusz Stańczyk, Mettel, Bilicki, Kot, Mytych, Górczyński.

We wtorek (29 lipca) o godz.18 w Korzybiu Unia zmierzy się ze Spartą Sycewice.

Jantar/Euro-Industry - Gryf 95 1:0

Ustecki Jantar/Euro-Industry (słupska klasa okręgowa) wygrał z Gryfem 95 Słupsk (juniorzy starsi) 1:0 (0:0). Gola strzelił Przemysław Iwański.

Trener gospodarzy Tadeusz Żakieta dał szansę pokazania się szerokiej kadrze piłkarzy. Ustczanie grali w pierwszej połowie w składzie: Sebastian Jadczyk (Astra Ustronie Morskie), Szczerbo, Łukasik, Wiśniewski, Rudzik, Wolski, Malinowski, Stolarski, Mateusz Lembowicz (wychowanek klubu), Makijewski, Mikołajczyk. Skład w drugiej połowie: Nabożny, Pakosz, Próchnicki, Jurkiewicz, Oleszczuk, Stolarski, Jaskólski, Mondrzejewski, Iwański, Fila, Tomas.

Granit Kończewo - Słupia Kobylnica 7:3

Na swoim boisku piłkarze kończewskiego Granitu (klasa okręgowa) spotkali się w rewanżowym spotkaniu ze Słupią Kobylnica (A klasa). Ponownie górą byli kończewianie i wygrali 7:3 (3:2). Dla Granitu gole strzelili: Jarosław Cudziło - 2, Arkadiusz Jędrak - 2, Marcin Luliński - 2 i Piotr Jadłowski. Zdobywcy bramek dla kobylniczan: Krzysztof Przeor - 2 i Miłosz Kania. Przypominamy, że w pierwszym meczu Granit wygrał 5:2. Granit: R. Jadłowski, Przyborek, Wąsowicz, D. Jadłowski, Fiecek, Cudziło, Owczarek, Przemysław Goleniewski, Scheil, M. Luliński, Piotr Jadłowski. Na zmiany weszli: Buławski, Jędrak, Świątek i Kamiński.

Słupia: Gołąbiowski, J. Luliński, A. Kuten, Głaszcz, Słowik, D. Kuten, Kania, Lewiński, Jelonek, Przeor, Manduk. Ponadto grali jeszcze: Garbowski i Pietras.