Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Robert Biedroń zabiega o spełnienie obietnic (konferencja, wideo, zdjęcia)

Zbigniew Marecki
Prezydent Biedroń uważa, że tarcza antyrakietowa osłabi nasze poczucie bezpieczeństwa. Nie wyklucza wsparcia protestujących.
Prezydent Biedroń uważa, że tarcza antyrakietowa osłabi nasze poczucie bezpieczeństwa. Nie wyklucza wsparcia protestujących. Łukasz Capar
Jeśli rząd nie spełni obietnic związanych z budową tarczy antyrakietowej, sam będę protestował - zapowiada Robert Biedroń.
Poniedziałkowa konferencja Roberta Biedronia Poniedziałkowa konferencja Roberta Biedronia

Poniedziałkowa konferencja Roberta Biedronia

W poniedziałek prezydent Robert Biedroń przedstawiał dziennikarzom rezultaty ostatniego wyjazdu do Warszawy. Jak się okazuje, on i jego współpracownicy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli tam w 17 spotkaniach i 3 konferencjach.

Czytaj więcej w naszym serwisie o TARCZY ANTYRAKIETOWEJ

- Najważniejsze było spotkanie z wicepremierem Januszem Piechocińskim - mówił Biedroń.
Rozmowa dotyczyła przede wszystkim realizacji obietnic, które w 2008 roku składał w Słupsku premier Donald Tusk w związku z budową tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Wówczas obiecywał, że - mimo budowy tarczy antyrakietowej - będziemy się czuć bezpiecznie. Zapewniał także, że będziemy mogli liczyć na realizację obietnic rządowych, w tym przemianowanie drogi ze Słupska do Ustki na krajową oraz budowę tzw. Trasy Kaszubskiej, która ma zapewnić szybsze połączenie z Gdańskiem. Później doszła jeszcze budowa nowego szlaku drogi S-6. Jednak na razie większość obietnic nadal nie została zrealizowana. Dotychczas udało się tylko zmienić status drogi ze Słupska do Ustki, ale nawet jej remont jeszcze jest odległy.

Podczas rozmów z wicepremierem Piechocińskim poruszono wątek wsparcia dla budowy słupskiego aquaparku, powołania Centrum Usług dla Firm, które na razie państwo buduje w dużych miastach.

- Usłyszeliśmy, że teraz rozpatrywane są lokalizacje w byłych miastach wojewódzkich. My jesteśmy gotowi na tę inwestycję. Mamy odpowiednią bazę, infrastrukturę i przygotowanych ludzi - zdradził prezydent Biedroń.

Powiedział także, że rozmawiano o inwestorach dla Słupskiej Strefy Ekonomicznej, ale żadnych szczegółów nie ogłosił.

Za to zapowiedział, że wkrótce Słupsk odwiedzi Stephen Mull, ambasador USA w Polsce. Wtedy prezydent zorganizuje konferencję dla lokalnych przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w realizacji amerykańskich inwestycji w Redzikowie.

- Z rozmowy z ambasadorem wynikało, że będzie on rzecznikiem naszych interesów w negocjacjach z rządem - dodał prezydent Biedroń.

Poza tym podczas rozmów w Ministerstwie Infrastruktury udało się uzyskać promesę na współpracę przy remoncie drogi ze Słupska do Ustki, choć jest ona daleko na ministerialnej liście.

Tymczasem prezydent poszukuje miasta partnerskiego w USA. Na ten sam temat trwają rozmowy ze Szwecją. Zaś ambasador Szwecji ma przyjechać do Słupska, gdy miasto otrzyma 18 autobusów, produkowanych przez Scanię.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza