Problem z odpadami przy osiedlu Batorego

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
- Zgodnie z umową z miastem, PGK ma obowiązek dezynfekowania śmietników.
- Zgodnie z umową z miastem, PGK ma obowiązek dezynfekowania śmietników. Archiwum
Stan śmietników przy ul. Mochnackiego drażni niektórych mieszkańców bloków na osiedlu Batorego, administrowanych przez spółdzielnię mieszkaniową Dom nad Słupią.

Sprawą odbioru śmieci na terenie SM Dom nad Słupią zainteresowaliśmy się po telefonie naszego czytelnika, który oburzył się, gdy od prezesa Orkisza usłyszał, że śmieci to sprawa miasta, a nie jego.

- Nie rozumiem, za co bierze pieniądze pan prezes. To on powinien czuwać nad tym, aby śmietniki nie były przepełnione, a odpady nie leżały w wielu miejscach wokół pojemników - mówi nasz czytelnik.

Prezes Orkisz odpowiada, że w obecnym systemie wszystkie śmieci rzeczywiście należą do władz miejskich, bo od czasu zmiany to nie spółdzielnia podpisuje umowy z firmą wywożącą odpady stałe.

- Jednak to nie jest tak, że w ogóle się nimi nie interesujemy. Ostatnio na przykład odwiedziliśmy PGK, aby porozmawiać o sprawach, które zgłaszali spółdzielcy - mówi Leszek Orkisz.

Chodziło między innymi o to, że w śmietnikach są zbyt ciężkie pokrywy, których nie mogą unieść dzieci. - Dowiedzieliśmy się, że PGK może nam wymienić śmietniki na inne, ale jeśli one nie będą odpowiadały umowie, którą spółka podpisała z miastem, to wtedy my musielibyśmy płacić za wywóz śmieci niezależnie od umowy - twierdzi Orkisz.

W grę natomiast nie wchodzą pojemniki bez pokrywy, bo wtedy przy obecnej pogodzie w śmietnikach bardzo szybko zalęgłyby się robaki.

- Zgodnie z umową z miastem, PGK ma obowiązek dezynfekowania śmietników. Nie wiemy jednak, czy to robi, bo ani ja, ani moi pracownicy nigdy tego nie widzieliśmy - dodaje prezes Orkisz.

Ma jednak także uwagi do mieszkańców spółdzielni, którzy, jego zdaniem, nie zawsze zapełniają do pełna śmietniki, które pod wiatami są ustawiane z tyłu.

- W rezultacie te z przodu często są przepełnione, a siatki z odpadami leżą przed śmietnikami. Być może częściowo dzieje się tak, że rodziny każą wynosić śmieci zbyt małym dzieciom. Na szczęście pracownicy PGK mają obowiązek sprzątania wokół śmietników i najczęściej to robią - uważa prezes Orkisz.

Przypomina także, że spółdzielnia zadeklarowała, że jej członkowie będą segregować śmieci. Nie zawsze robią to na wystarczającym poziomie. Potwierdziła to kontrola, o czym świadczyły ostrzegawcze naklejki. Teraz trwa okres, kiedy wszyscy powinni wyciągnąć z niej wnioski. Prezes ma nadzieję, że tak się stanie.

ZOBACZ TAKŻE: Orange zmodernizuje internet w Słupsku

Przeczytaj także:

gp24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To jest wina biura nie ogarniają śmieci zwłaszcza ta zasrana pani bożena

N
Nikt

Gdyby p.Orkisz wyrzucił świecie to by czuł czy są dezynfekcyjne. Ja na Konarskiego to czuję kiedy pojemniki są opóźnione a ja wyrzucać śmieci.Chyba,że nie wrzuca do pojemników!!!

K
Kierowca

PGK wygralo przetarg na wywoz smieci na miasto. Kwestia dogadania sie z podwykonawcami czyli King, Sommer kto jakie ulice/punkty bedzie odbieral. Osiedle batorego w tym przypadku odbiera PGK, a podwykonawcom zlecono inne posiadlosci.
Pozdrawiam

F
Falco

Dlaczego napisane jest ze wywozi PGK a pojemniki są klejone jako firma KING. Nie radzą sobie chłopaki?..

K
Kierowca

Przepraszam za pomylke, jesli chodzi o czestotliwosc wywozu smieci. Chcialem napisac ze jest to 4x w tygodniu. Poniedzialek, Sroda, Piatek oraz dodatkowo Sobota.
Pozdrawiam

K
Kierowca

Jesli chodzi o mycie i dezynfekcje pojemnikow. Bylo robione w miesiacu Czerwcu. W tym tygodniu po tym rejonie jezdzi specjalny woz wyposarzony w owa myjke, zapewniam ze w tym tygodniu pojemniko beds umyte oraz zdezynfekowane.

G
Gość
W dniu 03.08.2016 o 08:57, Kierowca napisał:

Pragne przypommiec ze smieci sa tam odbierane 3x w tygodniu. Za kazdym razem pracownicy PGK sprzataja wokol pojemnikow, lecz nie bedzie tam nigdy porzadku jesli ludziom nie bedzie sie chcialo zrobic 2 krokow wiecej by wyrzucic worek do pojemnika ktory nie jest przepelniony. Czesto klada obok, a potem efekt jest taki jak na zdjeciu...

 

3x w tygodniu chyba tylko na fakturze ? 

K
Kierowca

Pragne przypommiec ze smieci sa tam odbierane 3x w tygodniu. Za kazdym razem pracownicy PGK sprzataja wokol pojemnikow, lecz nie bedzie tam nigdy porzadku jesli ludziom nie bedzie sie chcialo zrobic 2 krokow wiecej by wyrzucic worek do pojemnika ktory nie jest przepelniony. Czesto klada obok, a potem efekt jest taki jak na zdjeciu...

K
Knot

Jeden przepełniony, a pozostałych osiedlowemu prostactwu nie chciało się otworzyć... Potem płacz, że smród i syf dookoła. Pewnie w domach też taki syf mają.

G
Gość

koleny przyjklad iz ustawa smieciowa warta jest tyle co uzyty papier toaletowy
Pojemniki na plastiki z otworem gdzie nie wsadzi sie konisterka 5 l po np. plynie do
zmywania naczyn , pojemniki na smieci z ciezkimi pokrywami
oraz zamknieciem do otwarcia ktorego potrzeba 2 rąk
/ efekt - otwarte i mewy rozciagaja smieci /,przepelnione pojemniki itp
Ustawa to kasa dla wladzy ,a nie ochrona srodowiska - opakowania szklanne powinny byc
zuifikowane i odbierane w punktach handlowych / jak za komuny/ foreczki foliowe
w milionach sztuk fruwajace wycofane ze sklepow i zastapione papierowymi lub z materialu
itp itd

e
enemigo

Przy ulicy Mochnackiego jest też problem z parkowaniem samochodów. Nie ma wyrysowanych linii oddzielających miejsca parkingowe i wielu kierowców parkuje sobie jak im się podoba. Wracając wieczorem do domu nie ma gdzie zaparkować, a często auta zajmują po dwa miejsca parkingowe. 

Odnośnie śmietnika bez sensu jest tłumaczenie, że dzieci wynoszą śmieci. Dobrze, że są jeszcze rodzice, którzy dają dzieciom namiastkę obowiązków. Śmietniki są przepełnione i co tydzień można oglądać jeden wielki syf i bałagan wokół. Orkisz interesuje się tylko tym, że ktoś zaparkuje tam gdzie nie wolno, zatrzyma auto pod piekarnią na chwilę lub zabieraniem piłek dzieciom, bo niszczą trawę. Niech kiedyś przejdzie się po trawnikach i zobaczy jak obsrane są przez psy, których właściciele nie sprzątają po nich tak, jak powinni to robić. Szkoda słów na to jaki burdel panuje na tym osiedlu ale także na wielu innych w Słupsku... 

G
Gal Anonim

to nie wina dzieci tylko tych mew ścierwojadów co buszują w hasiokach i wyrzucają hasie po za kontenery

J
JohnDeere

To rodzice nie moga ruszyc tylka i wyrzucic sami smieci tylko dzieciaka wysylaja.A jak juz ruszaja to widza ze pierwszy jest przepelniony. Dlaczego nie pojda do nastepnego - to sa dwa kroki wiecej.Mongoły umyslowe.

a
anna

Rzeczywiście, sam śmietnik i jego okolica /przy Os. Batorego/ wygląda okropnie. Dużą winę za ten bałagan ponoszą lokatorzy. Jednak pokrywy pojemników są zbyt ciężkie nie tylko dla dzieci. Poza tym, "ażurowe" ogrodzenie śmietnika nie zdaje egzaminu. Na osiedlu często porządnie wieje, co sprzyja roznoszeniu niezabezpieczonych śmieci. Widziałam, jak silny wiatr miotał tymi pojemnikami. Ten śmietnik powinien być inaczej zabudowany.

G
Gość

Przypomina także, że spółdzielnia zadeklarowała, że jej członkowie będą segregować śmieci. Nie zawsze robią to na wystarczającym poziomie. Potwierdziła to kontrola, o czym świadczyły ostrzegawcze naklejki. Teraz trwa okres, kiedy wszyscy powinni wyciągnąć z niej wnioski. Prezes ma nadzieję, że tak się stanie. 

 

Ubek kłamie jak zwykle 

 

Wszyscy płacą jak za niesegregowane a spółdzielnia tylko namawiała w pismach aby mimo to segregować. 

 

Za taką opłatą zostawiam śmieci przed kubłem niech się schylą i sobie zabierają.

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3