Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prokurator Monika Ryszkiewicz zastępcą szefa słupskiego okręgu

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Fot. Łukasz Capar
Prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska została zastępcą prokuratora Krzysztofa Młynarczyka, szefa słupskiej prokuratury okręgowej.

- Z dniem 25 lutego prokurator krajowy powołał panią prokurator Monikę Ryszkiewicz-Jakubowską do pełnienia funkcji zastępcy prokuratora okręgowego w Słupsku - informuje Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska dotychczas pełniła funkcję naczelnika Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Pani prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska aplikację prokuratorską ukończyła w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku we wrześniu 2006 roku. Następnie od kwietnia 2007 roku pracowała na stanowisku asesora, a od stycznia 2010 roku na stanowisku prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku. Od sierpnia 2011 roku do grudnia 2015 roku prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska była delegowana do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, a w styczniu 2016 roku uzyskała nominację na prokuratora Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Następnie w okresie czasu od lipca 2016 roku do września 2018 roku prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska była delegowana do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

- Zarówno w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku jak i w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku zajmowała się prowadzeniem i nadzorowaniem najpoważniejszych i najbardziej skomplikowanych postępowań przygotowawczych - dodaje rzecznik. - Do Prokuratury Okręgowej w Słupsku prokurator Monika Ryszkiewicz-Jakubowska powróciła we wrześniu 2018 roku, kiedy to objęła stanowisko naczelnika Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Monika Ryszkiewicz-Jakubowska nadzorowała m.in. sprawy słupskiego akwaparku, czy korupcji lęborskich policjantów.

ZOBACZ TAKŻE: Irena i Zbigniew Szklarzowie wybrali Słupsk, aby tu spokojnie mieszkać na emeryturze, ale trafili na nieuczciwego dewelopera

Irena i Zbigniew Szklarzowie wybrali Słupsk, aby tu spokojni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza