MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prototyp urządzenia do zgniatania puszek. To wymyśliły uczennice ze Słupska

red.
Uczennice ze Słupska opracowały prototyp urządzenia do zgniatania puszek i plastikowych butelek

Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zostały finalistkami X edycji konkursu „Młody Innowator”. Słupszczanki skonstruowały prototyp urządzenia do zgniatania puszek i plastikowych butelek po napojach. Finał konkursu odbędzie się niebawem w Warszawie.

Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku: Joanna Kołodziejska z klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Katarzyna Wrońska z klasy czwartej Technikum Weterynarii zostały finalistkami X edycji konkursu „Młody Innowator”, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Słupszczanki awansowały do ostatniego finałowego etapu konkursu , który odbędzie się w Warszawie.

W ramach konkursu uczennice skonstruowały prototyp urządzenia do zgniatania puszek i plastikowych butelek po napojach. Produkt nosi nazwę „PUSH – CA[N]. Bądź EKO i zaoszczędź miejsce w trzech krokach.” Pracę nad innowacją uczennic nadzorowała Pani Monika Skwarek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Oglądaj także: Targi edukacyjne w Słupsku. Co dalej absolwencie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza