MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedszkolu Miejskiemu nr 6 w Słupsku nadano imię

oprac. Wojciech Frelichowski
Uroczystość nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 6 w Słupsku.
Uroczystość nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 6 w Słupsku. PM6 Słupsk
Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku otrzymało swoje własne imię – „Kasztanowy Domek”. To nawiązanie do lokalizacji placówki oraz historii tego miejsca.

Nazwa została wybrana w drodze dwuetapowego konkursu zorganizowanego w przedszkolu w porozumieniu z całą społecznością przedszkolną.

Jak informuje Beata Wojtecka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Słupsku, nazwa „Kasztanowy Domek” odnosi się do przepięknej lokalizacji placówki. Mieści się ono przy ulicy Wandy, która słynie z dużej liczby kasztanowców. Jest to miejsce sprzyjające wielu ciekawym zabawom w okresie jesiennym i wiosennym, a także spacerom edukacyjnym. Nie tylko dzieci, ale także dorośli mają na pewno wiele ciepłych wspomnień i skojarzeń związanych z jesiennym zbieraniem kasztanów.

A poza tym kasztany to jeden z najbardziej charakterystycznych znaków rozpoczynającej się jesieni – pory roku rozpoczynającej każdy nowy rok edukacji przedszkolnej.

- Tak jak istnieją cztery pory roku tak samo w naszym przedszkolu dzieci przez cztery kolejne lata mogą rozwijać się i spędzać kreatywnie czas, by na końcu wydać wspaniałe owoce i ruszyć dalej, by bez obaw rozpocząć naukę w szkole – informuje pani dyrektor.

Ponadto nazwa „Kasztanowy Domek” jest również nawiązaniem do historii tego miejsca. Był on bowiem przed wojną i w czasie jej trwania domem Isabel Sellheim (1929 - 2018) – honorowej obywatelki Miasta Słupska, Niemki działającej aktywnie na rzecz porozumienia międzynarodowego. To w tym miejscu urodziła się i wychowała, stawiała swoje pierwsze kroki, poznawała świat i przeżywała swoje dzieciństwo.

- Pragniemy, aby to miejsce pozostało drugim domem dla kolejnych pokoleń młodych słupszczan, by dalej była to przestrzeń dobrych, budujących relacji, które służą wychowaniu i zdobywaniu nowych doświadczeń, stawianiu pierwszych kroków oraz przeżywania pięknego czasu dzieciństwa – przekazała Beata Wojtecka.

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty, zaprzyjaźnionych jednostek oraz członkowie społeczności przedszkolnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza