MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupscy uczniowie na wakacjach, ale w szkołach praca wre. Lato czasem napraw i remontów

Wojciech Lesner
Konferencja prasowa w Słupsku.
Konferencja prasowa w Słupsku. Łukasz Capar
Choć słupscy uczniowie doczekali się upragnionych wakacji, nie oznacza to, że miejskie szkoły na czas letni zamknięto na cztery spusty. Opustoszałe korytarze i sale lekcyjne umożliwiają bowiem przeprowadzenie niezbędnych napraw i remontów, a czasem większych inwestycji.

Uczniowie słupskich szkół na wakacjach mają się nie nudzić. Dla młodzieży miasto przygotowało ofertę zajęć sportowych, kulturalnych czy edukacyjnych. Na zakończenie szkoły dzieci otrzymały także wejściówki do Parku Wodnego Trzy Fale. Z kolei na wakacje nie muszą wybierać się przedszkolaki – rodzice mogą skorzystać z oferty wakacyjnej słupskich placówek, bowiem połowa z nich pracuje naprzemiennie zapewniając opiekę nad najmłodszymi.

Czas letni jest także okazją do przeprowadzenia niezbędnych remontów i modernizacji. Lista niezbędnych rzeczy do zrobienia jest długa.

- W trakcie wakacji rozpoczynają się remonty, naprawy i zakupy, tak aby przygotować szkoły do 1 września. W czasie wakacji przeprowadzana jest naprawa i wymiana oświetleń, naprawa i remonty dachów, remonty podłóg, toalet, malowanie pomieszczeń, zakupy mebli, drzwi, żaluzji, niezbędnego wyposażenia kuchni przedszkolnych – wymienia Beata Chrzanowska, wiceprezydent Słupska.

- Te remonty, które nie są konkretnie planowane, ale wynikają z awarii, potrzeby, nakazu sanepidu – tych czynników jest naprawdę dużo – kosztują rocznie miliony złotych. Na dziś wydaliśmy około kilkuset tysięcy złotych dodatkowo – wyjaśnia Marta Makuch, zastępca prezydenta Słupska.

Kolejne inwestycje

Miasto zamierza przeznaczyć ponad milion złotych na wyposażenie i naprawę placów zabaw pod słupskimi przedszkolami. Są też środki na remont stołówek w Szkołach Podstawowych nr 4, nr 10 i nr 11. Dzięki dofinansowaniu z Programu Odbudowy Zabytków prace restauratorskie zaplanowano w SP1, SP2 i II Liceum Ogólnokształcącym.

W niektórych szkołach wciąż toczą się prace związane z zadaniami dofinansowanymi z Polskiego Ładu. Zmian na lepsze doczeka się też Specjalny Ośrodek-Szkolno-Wychowawczy przy ulicy Krasińskiego.

- W ramach programu Polski Ład 16 szkół jeszcze jest miejscem, gdzie trwają modernizacyjne prace w związku z wymianą nawierzchni, bądź nasadzeniami zieleni i montażem elementów małej architektury. W ramach programu finansowanego przez PFRON w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ma miejsce już modernizacja lokali, wymiana stolarki drzwiowej, modernizacja pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, wymiana i montaż balustrad i pochwytów oraz modernizacja dwóch sal dydaktycznych – wymienia Beata Chrzanowska.

[/polecany]26171487[/polecany]

22 czerwca wakacje rozpoczęło ponad 14 tys. uczniów słupskich szkół – 5,5 tys. ze szkół podstawowych, 5,7 tys. ze szkół ponadpodstawowych i 3,3 tys. ze szkół niepublicznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza