MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024 w Kobylnicy pod Słupskiem. Co to były za pokazy!

Magdalena Olechnowicz
Puchar Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024 w Kobylnicy za nami. Kilkaset dziewcząt na parkiecie, mnóstwo emocji, wzruszeń i łez. Sobota, 8 czerwca 2024 roku, na długo zostanie w pamięci i sercach – zarówno mieszkańców Kobylnicy, jak i wszystkich, którzy przybyli, aby w tym dniu obchodzić 30-lecie zespołu Cheerleaders Maxi Słupsk. Niestety, w tym dniu odszedł gospodarz tej imprezy – Leszek Kuliński, wójt gminy, co zmieniło plany organizatorów.
Puchar Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024 w Kobylnicy za nami. Kilkaset dziewcząt na parkiecie, mnóstwo emocji, wzruszeń i łez. Sobota, 8 czerwca 2024 roku, na długo zostanie w pamięci i sercach – zarówno mieszkańców Kobylnicy, jak i wszystkich, którzy przybyli, aby w tym dniu obchodzić 30-lecie zespołu Cheerleaders Maxi Słupsk. Niestety, w tym dniu odszedł gospodarz tej imprezy – Leszek Kuliński, wójt gminy, co zmieniło plany organizatorów. Łukasz Capar
Puchar Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024 w Kobylnicy za nami. Kilkaset dziewcząt na parkiecie, mnóstwo emocji, wzruszeń i łez. Sobota, 8 czerwca 2024 roku, na długo zostanie w pamięci i sercach – zarówno mieszkańców Kobylnicy, jak i wszystkich, którzy przybyli, aby w tym dniu obchodzić 30-lecie zespołu Cheerleaders Maxi Słupsk. Niestety, w tym dniu odszedł gospodarz tej imprezy – Leszek Kuliński, wójt gminy, co zmieniło plany organizatorów.

Puchar Polski w Cheerleadingu Sportowym to ogromna impreza o wielkiej randze. Cheerleading, choć kojarzy się powszechnie z kolorowymi pomponami oraz zagrzewaniem do rywalizacji i wspieraniem drużyn sportowych przed i w trakcie meczów, jest przede wszystkim dyscypliną sportową. I to wcale niełatwą. Łączy bowiem w sobie zarówno gimnastykę, akrobatykę jak i taniec. W sobotę w hali sportowej w Kobylnicy mogliśmy podziwiać niesamowite umiejętności dziewcząt, które rywalizowały ze sobą w różnych kategoriach wiekowych – od kilkulatek po dorosłe kobiety.
Impreza miała być też początkiem uroczystych obchodów 30-lecia Cheerleaders Maxi Słupsk, jednak stało się nieco inaczej.

- Dzisiejszy poranek zmienił nasze plany, a smutna informacja zaskoczyła organizatorów bardzo dotkliwie. Odszedł wielki przyjaciel zespołu i polskiego cheerleadingu – Pan Leszek Kuliński, gospodarz dzisiejszej imprezy i zarazem wójt gminy Kobylnica – mówiła prowadząca imprezę. - W tym momencie nasze obchody 30-lecia zespołu musiały ulec diametralnej zmianie.

Śmierć wójta uczczono minutą ciszy.

Potem głos zabrała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydentka Słupska.

- 30 lat temu w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku pracowała cudowna wyjątkowa dziewczyna i była pielęgniarką szkolną. To była pani Ewa Zalewska. Była niezwykłą pielęgniarką, ponieważ była przyjaciółką całej młodzieży szkolnej. Ewa wspólnie z mężem Kordianem – jako rodzice dwóch córek, z których jedna jest dzisiaj światowej rangi tancerką - postanowili założyć zespół cheerleaderski – wspominała pani prezydent.

- Jedną z tych pierwszych wychowanek była - Ida Bielan – wówczas 15-latka – dziś obecna na sali. Ewa z Kordianem postanowili wyjść poza mury ogólniaka i zdecydowali, że nie będą tylko kibicowali ekstraligowej wówczas drużynie koszykarzy i postanowili rozwinąć cheerleading tak, aby o naszych dziewczynach usłyszała cała Polska. Od tego czasu spod ręki Kordiana i Ewy wyszły tysiące wysportowanych i cudownych dziewcząt. Słupsk jest dumny z tego, co zrobiliście i Słupsk wam dziękuję. Daliście dziewczętom nie tylko taniec sportowy, ale także umiejętność noszenia swojej kobiecości. To są dziś pewne siebie, radosne i piękne kobiety, za ten uśmiech i pasję wam dziękuję – mówiła pani prezydent, wręczając założycielom zespołu symboliczną statuetkę tańczącej pary.

- Niech Polska widzi, że najdłużej działające zespoły cheerleaderskie są w Słupsku - mówiła Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Założycielom Cheerleaders Maxi Słupsk dziękowały też władze stowarzyszeń cheerleaderskich.

- W imieniu Polskiego Związku Cheerleadingu chciałam pogratulować tych 30 lat i życzyć kolejnych 30 i kolejnych 30, dopóki będzie to możliwe, aby słupskie zawodniczki miały gdzie się rozwijać i tańczyć – mówiła Anna Polatowska-Zegar, wiceprezes Polskiego Związku Cheerleadingu Sportowego.

Wraz z nią gratulował Bartosz Pękala, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

- W imieniu wszystkich działaczy dziękujemy władzom i Słupska, i Kobylnicy za to, że jesteście z nami i wspieracie. Dzisiejszy dzień jest smutny, ale myślę że wójt Leszek Kuliński, chciałby, aby świętować wasz sukces. Cheerleading to piękny sport i te dziewczęta nie byłyby dziś tu, gdzie są, gdyby nie wy – mówił Bartosz Pękala.

Ewa i Kordian Zalewscy byli mocno wzruszeni.

- Rozpoczęliśmy obchody 30-lecia naszego zespołu Cheerleaders Maxi Słupsk. Liczę na to, że za rok znów się obaczymy. Zobaczymy, jak się wszystko ułoży. Dzisiaj pożegnaliśmy naszego przyjaciela i gospodarza. To z jego inicjatywy i inspiracji ten Puchar był tu organizowany od wielu, wielu lat – mówił Kordian Zalewski, jednocześnie dziękując trenerkom. - Wiem, ile pracy włożyły trenerki, abyście reprezentowały Polskę na takim poziomie, na jakim jesteście. Dziękuje wam i życzę każdej z was 30 lat z takimi dziewczynami, jak my mamy w Słupsku.

Jednocześnie przedstawił swoją następczynię.

- Przekazujemy zespół młodemu pokoleniu. Daria Brodzik to nasza następczyni – mówił.

- Chciałam podziękować i pogratulować. Stworzyliście nam społeczność, w której możemy się rozwijać i wspierać, także w sferze prywatnej. Wiemy, że w każdej sytuacji możemy liczyć nie tylko na siebie, ale również na Państwa. To, że jesteśmy tutaj i w tym miejscu, to jest Państwa zasługa i bardzo za to dziękujemy – mówiła Daria Brodzik.

Pokazy zespołów z całej Polski trwały do późnego wieczora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza