Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się Tydzień Przedsiębiorczości w Słupsku (wideo)

Alek Radomski [email protected]
Start do Gry miejskiej nastąpił w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.
Start do Gry miejskiej nastąpił w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Krzysztof Piotrkowski
Wczoraj młodzież ze słupskich szkół ponadgimnazjalnych uczyła się biznesu z formalnej strony. Na razie pierwsze kroki stawiali na niby.

Od biznesplanu przez podatki do zarejestrowania i prowadzenia firmy. To założenia gry miejskiej zrealizowanej wczoraj w Słupsku przez Stowarzyszenie Inspiracje, Polską Fundację Przedsiębiorczości i słupski ratusz. Zorganizowano ją pod hasłem „Nakręceni na biznes” i wzięło w niej udział 45 uczestników ze słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewięć pięcioosobowych zespołów musiało przejść szereg etapów i wykazać się kreatywnością i przedsiębiorczością.

- Chcieliśmy pokazać, na czym polega założenie i prowadzenie działalności gospodarczej - wyjaśnia Małgorzata Łosiewicz, współorganizatorka gry. - Przede wszystkim w praktycznym wymiarze. Zależało nam, aby uczniowie wiedzieli, w jakich miejscach szukać informacji i wsparcia oraz jakie są dziś możliwości dla młodych przedsiębiorców i założyć na niby działalność gospodarczą.

Gra nie była na czas, ale warunki jakie stawiali organizatorzy narzucały, aby biznes był możliwy do zrealizowania. Młodzież musiała więc go zaplanować, zastanowić się skąd wziąć środki, jaką kadrą dysponuje i jakie będzie ponosić koszty. Również jak go wypromować.

W praktyce trzeba było  udać się do Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Słupsku i dowiedzieć się, jakie trzeba spełnić formalności, aby złożyć firmę, zdobyć formularze i potrzebne dokumenty.

Obowiązkowo należało się też zjawić w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i zasięgnąć informacji o kwotach składek i terminach ich płatności. Trzeba było również zasięgnąć porady w Urzędzie Skarbowym.
Do bardziej przyjemnych wizyt należały ta w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, gdzie można było skorzystać z porady dotyczącej możliwości uzyskania wsparcia dna działalność, czy zasięgnać opini od przedsiębiorców z Herbaciarni Filar’t.

Który zespół wygrał i jaką nagrodzę otrzyma dowiemy się 20 listopada, czyli ostatniego dnia słupskich obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości. Za to dziś  między godz. 10-12 odbędą się warszaty „Polowanie na kasę. Jak wejść na rynek pracy?”, na które zaprasza Akademia Pomorska w Słupsku w siedzibie uczelni przy ul. Bohaterów Westerplatte.

W czwartek, 19 listopada, w siedzibie Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej przy al.Sienkiewicza 19 w godz. 10-14 odbędzie się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. Natomiast w piątek, 20 listopada, w Słupskim Inkubatorze Technologicznym od godz. 10 do 15 trwać będą warsztaty w ramach projektu Smart Living dotyczące efektywności energetycznej miast. Warsztaty będą połączone z wizytą studyjną przedstawicieli duńskich firm z branży odnawialnych źródeł energii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza