Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupsk to my! Na Bulwarach wystawa z portretami zwykłych-niezwykłych słupszczan

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Oficjalnie otwarto wystawę, która powstała w ramach stypendium prezydenta miasta
Oficjalnie otwarto wystawę, która powstała w ramach stypendium prezydenta miasta Łukasz Capar
Dzisiejsza (poniedziałek) konferencja władz Słupska odbyła się na Bulwarach obok Biblioteki. Oficjalnie otwarto wystawę, która powstała w ramach stypendium prezydenta miasta.

„Słupsk to My!” to cykl zdjęć portretowych zrealizowanych w przestrzeni miasta zwykłych – niezwykłych słupszczan, otwartych, pozytywnych, przypadkowo odkrytych na ulicach. Są to osoby, które niekoniecznie mieszkają tu od dawna, ale tych, którzy tworzą to miasto właśnie teraz - powiedziała otwierając wystawę Marta Makuch, wiceprezydentka Słupska.

Twórcą fotografii jest Piotr Ziębakowski, fotograf, operator, filmowiec, ścisłe współpracujący ze środowiskiem kulturalnym w mieście, autor licznych sesji zdjęciowych, spotów promocyjno- reklamowych, filmów, reportaży. Otrzymał on stypendium kulturalne na ten rok, wysokości 8 tysięcy złotych.

Piotr Ziębakowski: - Zajmuję się filmem i fotografią. Myślę, że nawet jak mi to nie wyjdzie, to wyjdzie mi z ludźmi. Na razie wychodzi. Zaprosiłem 20 osób, fajnych osób do tych portretów. Umieściłem je na 19 planszach, ta nadmiarowa to oczywiście bliźniaczka. Niektóre sesje trwały półtorej godziny, niektóre więcej. Były i takie, które kończyły się o 2 w nocy. Było i tak, że całe miasto obejrzałem w poszukiwaniu trzepaka, na którym miała pozować dziewczynka, Malwina. A potem zobaczyłem ją na drzewie i tam zrobiliśmy sesję.

Osoby wybrane do sesji mają od 7 do 80 lat. Autor starał się wybrać tak słupszczan, by pokazać całe spektrum mieszkańców naszego miasta.

- Są to pozytywne, otwarte osoby. Znam takich w Słupsku więcej, ale z racji ograniczeń wybrałem 20. Mam nadzieję, że wy też takie osoby w Słupsku znacie - powiedział dziennikarzom autor zdjęć.

Piotr Ziębakowski
Piotr Ziębakowski, zwany Czarnym, z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa, ale od nastu lat zajmuję się filmem (twórca grupy filmowej BRAVURA film), a od paru lat na poważnie realizuję się w fotografii, pod szyldem Ziębakowski Fotografia. Prowadzi także warsztaty filmowe. Współpracował m.in. z Amnesty International, Bankiem Żywności, Festiwalem Transatlantyk, Urzędem miasta Poznania oraz Urzędem Marszałkowskim województwa wielkopolskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Szkołą Wajdy, ale także z Bałtycką Galerią sztuki Współczesnej, Teatrem Nowym, Rondo w Słupsku. Znany jest z doskonałej współpracy z młodzieżą, także Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego za film "St. Miedziewski - portret wielokrotny", stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za film "Niewidzialne".

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza