Coolturka na co dzień zajmuje się m.in. działalnością edukacyjną. Prowadzi ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. z zakresu robotyki i nowoczesnych technologii. Niestety, działalność musiała zawiesić.
- Niemalże natychmiast podjąłem decyzję, by uruchomić drukarki 3D, jakie posiadam. Zaprosiłem także do współpracy innych pasjonatów druku 3D, posiadających takie maszyny w swoich firmach czy domach - mówi Krzysztof Nowakowski, właściciel firmy Coolturka.
Zaznacza, że wyprodukowanych przyłbic nie sprzedaje, a oddaje zupełnie za darmo.
- Pomagamy sobie wzajemnie w tym trudnym dla wszystkim czasie. Zamknąłem swoją działalność. Wziąłem się za pomoc innym. Wierzę, że dobro wróci - mówi pan Krzysztof. - Wykonuję części do przyłbic, wykorzystując technologię druku 3D. Przyłbice przekazuję szpitalowi i obsłudze działającej na pierwszej linii z pacjentami potencjalnie chorymi. Zgłasza się do mnie dużo osób prywatnych z zapytaniem, czy jest możliwa sprzedaż. Podkreślam jednak, że nie sprzedajemy przyłbic. Drukujemy je i oddajemy medykom naszego szpitala, przychodniom, które drogą telefoniczną bądź e-mailową zgłaszają takie zapotrzebowanie - wyjaśnia szef Coolturki.
Do akcji włączają się kolejne osoby.
- Pomaga nam jeden z instruktorów Coolturki, uczeń słupskiego mechanika - Marcin. On także na swojej prywatnej drukarce drukuje części. Za zgodą i poparciem dyrekcji włączyła się w akcję Szkoła Podstawowa nr 5, gdzie pieczę nad drukiem sprawuje Andrzej Chojnacki. On także udostępnił drukarkę i materiały na potrzeby drukowania przyłbic dla medyków. Do akcji dołączyła także nauczycielka z "mechanika", pani Olga oraz uczniowie i nauczyciele z tej szkoły. Drukuje także "drzewniak". Wspiera nas tam pan Krzysztof. - mówi Krzysztof Nowakowski. - Wspierają nas także prywatne osoby, które mają drukarki w domach. Odbieramy telefony ze słowami uznania i wdzięczności. Piszą i pytają jak mogą pomóc.
Włączyć może się każdy. Jak?
Drukować może każdy, kto ma w domu drukarkę z polem roboczym 20x20 lub laminarkę i folie A4. Wszelkie wzory i pliki szef Coolturki może udostępnić mailowo.
Kontakt
Coolturka.klub@gmail.com
tel. 691 439 985
Jeżeli nie masz takiego sprzętu a chciałbyś nam pomóc w zabezpieczeniu medyków to możesz wesprzeć Coolturkę finansowo. Za wszystkie zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały do druku: filament PET-G i folia na osłonki formatu a4 gramatura 100.
- Zapotrzebowanie jest olbrzymie i nie chciałbym, aby niezbędne materiały nam się skończyły, gdyż potrzebujemy ich na bieżąco. Jedna szpula materiału to koszt około 100 zł - mówi Krzysztof Nowakowski.
Zbiórka na
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?