Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spojrzenie w przyszłość. Zakończyły się Plenerowe Targi Pracy i Kariery w Słupsku

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Targi były okazją dla starszych uczniów, by zapoznać się z ofertami pracy stałej, natomiast młodsi mogli posłuchać o pracy wakacyjnej, praktykach zawodowych i dowiedzieć się, jak rozpocząć karierę.
Targi były okazją dla starszych uczniów, by zapoznać się z ofertami pracy stałej, natomiast młodsi mogli posłuchać o pracy wakacyjnej, praktykach zawodowych i dowiedzieć się, jak rozpocząć karierę. Łukasz Capar
Centrum Edukacji Pracy Młodzieży w Słupsku zorganizowało dziś Plenerowe Targi Pracy i Kariery. Przy ulicy Dunikowskiego uczniowie słupskich szkół mogli zapoznać się z ofertą pracodawców z regionu.

Centrum Edukacji Pracy Młodzieży w Słupsku działa przy Ochotniczym Hufcu Pracy. Na targi przybyli uczniowie ze słupskich szkół podstawowych, branżowych i liceów. Z zaproszenia skorzystały m.in. Szkoła Podstawowa nr 1, Liceum Ogólnokształcące nr 4, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych czy Zespół Szkół Agrotechnicznych. 15 firm z regionu przedstawiło młodzieży możliwości zatrudnienia, jak i rozwoju ścieżki zawodowej.

- Chcemy odczarować trochę ten mit OHP. Pokazać, że robimy rzeczy, które dotyczą rozwoju zawodowego, wspieramy młodzież, współpracujemy z lokalnym rynkiem pracy, czyli pracodawcami, którzy mają oferty pracy dla młodych ludzi, nie tylko oferty pracy stałej, ale też oferty pracy sezonowej, praktyk zawodowych, bo to jest bardzo ważne – mówiła dyrektorka Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży w Słupsku, Agnieszka Bondarenko.

Targi były okazją dla starszych uczniów, by zapoznać się z ofertami pracy stałej, natomiast młodsi mogli posłuchać o pracy wakacyjnej, praktykach zawodowych i dowiedzieć się, jak rozpocząć karierę.

- Celowaliśmy w takie firmy, które mogą zapewnić zatrudnienie naszym uczestnikom, czyli młodzieży w konkretnych zawodach. Dużo młodzieży kończy w tym roku szkoły w zawodzie ślusarz, monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, elektromechanik, również fryzjer, sprzedawca, więc staraliśmy się dobrać ofertę pracodawców pod kątem młodzieży – dodaje dyrektorka.

Oprócz pracodawców z regionu, na targi zaproszono również instytucje rynku pracy, czyli Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku.

- Przyszliśmy tutaj promować oferty pracy, takie jest główne zamierzenie tych targów, natomiast ze swojej strony mamy różne instrumenty do zaproponowania młodym ludziom, którzy zarejestrują się do urzędu, m.in. bony na szkolenia, staże, bony zasiedleniowe – mówił przedstawiciel PUP w Słupsku.

Swoje stosika otworzyły również 7. Brygada Obrony Wybrzeża czy Związek Doskonalenia Zawodowego w Słupsku.

- Osoby pełnoletnie mogą się do nas zgłosić, wtedy możemy im zaoferować bezpłatne szkolenia w ramach kursów zawodowych – koparko-ładowarki, suwnice, rusztowania, wózki jezdniowe, spawanie, oraz wiele, wiele innych. Mamy też kursy z obsługi internetu – opowiadała przedstawicielka słupskiego ZDZ.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza