Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Srebrne Niedźwiedzie w Słupsku rozdane

Zbigniew Marecki [email protected]
Andrzej Wójtowicz (z prawej) odbiera Srebrnego Niedźwiedzia z rąk Sławomira Ziemianowicza, starosty słupskiego.
Andrzej Wójtowicz (z prawej) odbiera Srebrnego Niedźwiedzia z rąk Sławomira Ziemianowicza, starosty słupskiego. Łukasz Capar
Andrzej Wójtowicz, prezes spółki Wodociągi Słupsk okazał się głównym laureatem tegorocznej edycji konkursu „Srebrny Niedźwiedź – Lider Słupskiej Gospodarki”.

Gala konkursowa, przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Słupsku i Urząd Miejski w Słupsku, odbyła się w czwartek. Aż dwa z pięciu wręczonych wówczas Srebrnych Niedźwiedzi za promowanie słupskiej gospodarki w 2011 roku przypadły Andrzejowi Wójtowiczowi, prezesowi spółki Wodociągi Słupsk. Kapituła konkursu wyróżniła go w kategorii „Menadżer Słupskiej Gospodarki”, i w kategorii „Zielona Firma”.

Andrzej Wójtowicz z wykształcenia jest inżynierem środowiska. Ze spółką Wodociągi Słupsk jest związany od 1992 roku. Od objęcia przez niego stanowiska prezesa w 2009 roku w spółce wzrosła sprzedaż w zakresie usług kanalizacyjnych o 1,03 proc. Firma jest również stale modernizowana. Wodociągi Słupsk aspirują też do statusu firmy przyjaznej środowisku. Starają się też promować edukację ekologiczną.

Z kolei Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Izo-Metal Szydło z Bolesławic otrzymało tę statuetkę za najlepszy „Innowacyjny Produkt Roku”. W ten sposób nagrodzono urządzenie do prasowania materiału drzewnego, jako element wzmocnień skarp oraz plaż. Produkt z prasy jest wykorzystywany także jako wielowarstwowa mata do umocnień brzegów morskich itp. Jest to jedyny egzemplarz w kraju.

Natomiast za „Najciekawszą Inwestycję” kapituła nagrodziła budowę nowoczesnego zakładu przemysłowego firmy Hydro-Naval w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na powierzchni 28 tys. m kw. powstał nowoczesny, wielkokubaturowy kompleks prze­mysłowy o powierzchni ponad 7000 m kw.

Hydro-Naval specjalizuje się w produkcji dla przemysłu okrętowego i wydobywczego ropy naftowej. – Nowy obiekt pozwoli nam na podwojenie produkcji. Umożliwi też planowanie kolejnego zwiększenia mocy produkcyjnych. Obecnie zatrudniamy około 90 osób – mówił podczas otwarcia nowego zakładu Wojciech Michałek, współwłaściciel Hydro-Navalu.

Zaś w kategorii „Gospodarstwo Agroturystyczne” Srebrnego Niedźwiedzia przyznano gospodarstwu „Ranczo w Dolinie” Witolda Piwońskiego z Dębnicy Kaszubskiej. Poza zwykłym wypoczynkiem gospodarstwo oferuje także jego aktywne formy, m.in. jazdy konne. Jako jeden z niewelu obiek­tów w regionie posiada krytą ujeżdżalnię, pozwalającą na całoroczną aktywność w siodle.

W sumie o Srebrnego Niedźwiedzia ubiegało się czternaście firm i osób w pięciu kategoriach. Jednak zdaniem obserwatorów konkursu czasy jego świetności już minęły. Tym niemniej należy docenić, że pomimo kryzysowych nastrojów udało się go zorganizować po trzyletniej przerwie. Jak zapewniają organizatorzy, „Srebrny Niedźwiedź – Lider Słupskiej Gospodarki” będzie się odby­wać co roku.

W 11. edycjach plebiscytu na lidera słupskiej gospodarki nagrodzono do tej pory 221 firm, wręczono 85 statuetek i 131 plakiet Srebrnego Niedźwiedzia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza