Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świetna wiadomość. Pielęgniarki i ratownicy medyczni będą uczyć się w Bytowie (WIDEO)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Wideo
od 16 lat
Powiślańska Szkoła Wyższa we współpracy z Szpitalem Powiatu Bytowskiego otworzyła wczoraj Grupę Kliniczną dla studentów kierunków: pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Dzięki niej studenci bez problemu mogą się rozwijać i dokształcać nie tracąc czasu na dojazdy do innych miast.

Wczoraj (wtorek) nastąpiło oficjalne otwarcie pracowni w bytowskim szpitalu dla Grup Klinicznych: pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne utworzonych we współpracy z Powiślańską Szkołą Wyższą.

Praktyki w Bytowie

- Nasze pielęgniarki i ratownicy medyczni mają spore doświadczenie i właściwie kwalifikacje, aby wspierać wiedzą tych, którzy w przyszłości chcieliby pracować w zawodzie - mówi Ewa Czechowska, rzecznik prasowy Szpitala Powiatu Bytowskiego. - Między innymi, dlatego Szpital Powiatu Bytowskiego podpisał porozumienie o współpracy z Powiślańską Szkołą Wyższą w sprawie organizowania zajęć praktycznych dla studentów, które ruszą już pierwszego października. Dla nas ta współpraca ma ważny wymiar również z powodu aktualnego problemu braku personelu, który dotyka większość placówek w całym kraju. Chcąc zachować właściwie standardy opieki musimy pomóc w kształceniu specjalistów i wspierać promocję studiów na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Brakuje pielęgniarek

Beata Hinc, prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego dodaje, że niemal wszystkie szpitale borykają się z brakiem personelu medycznego.
Czy w Bytowie brakuje pielęgniarek?
- Na razie radzimy sobie, braki oczywiście są - mówi Beata Hinc. - Posiłkujemy się dodatkowymi dyżurami i nadgodzinami.

Ze współpracy z bytowskim szpitalem cieszy się Powiślańska Szkoła Wyższa.

- W szpitalu w Bytowie będziemy realizować kształcenie praktyczne w kierunkach: pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne - dodaje dr Katarzyna Strzała-Osuch, prorektor ds. rozwoju i współpracy w Powiślańskiej Szkole Wyższej  - Te zajęcia praktyczne będą odbywały się na poszczególnych oddziałach i praktyki zawodowe, które każdy student musi zrealizować. Dodatkowo umożliwiamy studentom w ramach tej współpracy konsultacje w specjalnie przygotowanych pracowniach umiejętności praktycznych. Liczymy na to, że będą to dwie grupy po 32 osoby.

Studenci będą mieli do dyspozycji pracownię do nauki opieki nad pacjentem dorosłym i dzieckiem w których znajdują się fantomy do nauki pielęgnacji ran i odleżyn oraz zakładania wkłuć możliwością pobierania krwi i podawania leków. Pracownia posiada również profesjonalny sprzęt do monitorowani pacjenta oraz diagnostyki co umożliwi młodym adeptom sztuki pielęgniarstwa profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza