Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła w Redzikowie wzbogaciła się o gabinet integracji sensorycznej i defibrylator

OPRAC.:
Krzysztof Głowinkowski
Krzysztof Głowinkowski
27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym otwarto gabinet integracji sensorycznej mający wspomóc funkcjonowanie dzieci, u których stwierdza się zaburzenia przetwarzania zmysłowego. Szkoła w Redzikowie zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnościami różnego stopnia, stąd potrzeba wsparcia poprzez specjalistyczną terapię i naukę.

W uroczystości wzięła udział pani wójt gminy Słupsk Barbara Dykier, która wraz z dziećmi przecięła "wstęgę radości".

To dzięki wsparciu gminy, która przekazała szkole 10 tys. zł, możliwe jest kształcenie i terapia uczniów z niepełnosprawnościami. Oprócz gminnych pieniędzy, szkoła pozyskała 20 tys. zł z programu "wzMOCnij swoje otoczenie" realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni sponsorom za przeznaczenie tak dużych środków na prowadzenie profesjonalnego gabinetu sensorycznego. To miejsce, które ma służyć relaksowi, edukacji i wsparciu w rozwoju zmysłów, gdzie wszyscy, niezależnie od wieku czy umiejętności, mogą czerpać radość z nauki i wspólnego spędzania czasu. Pragnę także podziękować paniom pedagogom Monice Strzałkowskiej i Małgorzacie Korejwo za zaangażowanie w tworzenie projektu - mówi pani dyrektor szkoły w Redzikowie Aneta Pietrowska-Śniegula.

- Gabinet integracji sensorycznej może służyć trzydzieściorgu dzieciom z naszego rejonu, szczególnie z Redzikowa i Wieszyna. Ta liczba wynika z bieżących obserwacji i potrzeb wynikających z orzeczeń i opinii wystawionych przez poradnie pedagogiczno-psychologiczne. To bardzo cenny instrument wsparcia dla dzieci i ich rodzin - mówi Małgorzata Korejwo, pedagog specjalny.

- Gabinet integracji sensorycznej ma służyć dzieciom, które mają problemy z odbieraniem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych i wrażeń zmysłowych. Dzieci uczą się poprzez kontrolowaną zabawę, jak prawidłowo selekcjonować i organizować wrażenia docierające do nich za pomocą zmysłów. A to w efekcie poprawia ich zdrowie i funkcjonowanie osobiste oraz społeczne. Gabinet jest wyposażony kompleksowo, co ułatwia nauczycielom profesjonalną terapię. Uczniowie mogą korzystać między innymi z kabiny sensorycznej, ścieżek, maglownicy, trampoliny i różnego rodzaju pomocy usprawniających motorykę małą (dłonie), percepcję wzrokową i słuchową oraz układ proprioceptywny - mówią Katarzyna Miezianko i Anna Malek, terapeutki pedagogiki specjalnej.

W ostatnim czasie szkoła w Redzikowie wzbogaciła się także o defibrylator (identyczny znajduje się w szkole w Bierkowie), który otrzymała od Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna o. Słupsk. Urządzenie jest ogólnodostępne i ma służyć ratowaniu życia w sytuacjach kryzysowych, nagłego zatrzymania krążenia. Stowarzyszenie przeszkoliło nauczycieli z udzielania pierwszej pomocy medycznej za pomocą defibrylatora. To poczucie bezpieczeństwa możliwe jest dzięki programowi Polskich Sieci Elektroenergetycznych „wzMOCnij swoje otoczenie”.

Szkoła w Redzikowie, jak widać, ma moc i dba o bezpieczeństwo oraz rozwój uczniów, także tych najsłabszych.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza