Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Terminy przetargów realizacji drogi ekspresowej S6 na odcinku z Koszalina do Lęborka przez Słupsk

KAN
Budowa drogi ekspresowej S6 - stan realizacji odcinków
Budowa drogi ekspresowej S6 - stan realizacji odcinków GDDKiA
Przygotowujemy się do realizacji drogi ekspresowej na odcinku Koszalin - Bożepole Wielkie – informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie jest ok. 100 km drogi typu S, czyli ekspresowej.

Przygotowujemy się do realizacji drogi ekspresowej na odcinku Koszalin - Bożepole Wielkie – informuje gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie jest ok. 100 km drogi typu S, czyli ekspresowej.

Jak przebiegają prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin? Zobaczcie najnowsze zdjęcia!Droga S6. Jeden z sześciu odcinków gotowy. Co dalej?Obwodnica Koszalina i Sianowa. Najnowsze zdjęcia z lotu ptakaZobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o postępach w budowie drogi S6

Droga S6. Prace na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin [ZDJĘCIA]

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową galerię z postępu prac miesiąc po miesiącu na odcinku w okolicach Sianowa i Karnieszewic. Jak przebiegały prace począwszy od 2016 roku? Zobaczcie koniecznie!

Droga S6. Jak przebiegały prace miesiąc po miesiącu? [ZDJĘCI...

Zamiast w formule PPP, zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, droga będzie budowana z budżetu państwa. Przetargi dla odcinków Słupsk - Lębork, Lębork - Bożepole Wielkie (w formule zaprojektuj i wybuduj) planujemy ogłosić w trzecim kwartale tego roku.
W tym samym czasie ogłoszone będą przetargi na budowę Obwodnicy Metropolitalnej będącej częścią drogi S6.
Kolejny przetarg wykonawczy, na rozbudowę obwodnicy Słupska ogłoszony będzie czwartym kwartale tego roku. Najpóźniej ogłoszony będzie przetarg na wykonawcę odcinek Koszalin - Słupsk - w trzecim kwartale 2021 roku. W efekcie wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku drogą ekspresową S6 na całym odcinku będzie można przejechać w 2025 roku.

Jednocześnie GDDKiA unieważnienia postępowania przetargowe dotyczącego budowy odcinka Słupsk – Lębork ze względu na fakt, że środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Początkowo zapowiadano budowę tego odcinka w ramach Partnerstwa Publiczno - Prywatnego, ale szczegółów tego pomysłu nigdy nie ujawniono. Jednak w czerwcu rząd poinformował o znaczącym zwiększeniu funduszu budowy dróg na lata 2014 – 2023 i ujął dokończenie ekspresów S6 w tym planie. Budowa tak ważnych, bo domykających korytarz S6, odcinków zostanie więc sfinansowana z budżetu państwa. Koszt budowy odcinka Koszalin – Słupsk to ponad 2,6 mld zł a odcinka Słupsk – Lębork prawie 3 mld złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj  (27 styczeń) na drodze ekspresowej S6. Kierowca samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną stracił panowanie nad pojazdem.- Samochód przewrócił się na bok i zwierzęta wyleciały na drogę. Z naszych informacji wynika, że kierowcy i zwierzętom nie stała się krzywda - informuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.Kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zobacz także: Wypadek na obwodnicy Słupska. W tragicznym wypadku na krajowej "6" zginęły dwie osoby.

Na drodze S6 wywrócił się tir ze świniami [ZDJĘCIA]

W naszym regionie trwa realizacja drogi ekspresowej S6. Zobaczcie zdjęcia z prac prowadzonych przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa.Zobacz także Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o postępach w budowie drogi S6

Droga S6. Budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE: Wizualizacja drogi S6

Jak przebiegają prace przy budowie drogi S6 na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin? Zobaczcie zdjęcia!Zobacz także Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk o inwestycjach na Pomorzu Środkowym

Droga S6. Prace na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin [ZDJĘCIA]

Jak przebiegają prace przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ramach drogi ekspresowej S6? Zobaczcie najnowsze zdjęcia z lotu ptaka!Zdjęcia pochodzą z okolic Starych Bielic, ulicy Morskiej, Jamna oraz Sianowa.Zobacz także Rozmowa o budowie drogi S6

Droga S6. Obwodnica Koszalina i Sianowa. Zdjęcia z lotu ptaka

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza