MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwają prace przy budowie drogi S6 między Słupskiem a Koszalinem. Jak wyglądają postępy? (zdjęcia)

OPRAC. msur
W regionie trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku ze Słupska do Koszalina.
W regionie trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku ze Słupska do Koszalina. GDDKiA
Trwają prace związane z budową drogi S6 na odcinku między Słupskiem a Koszalinem. Gdańska Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zdjęcia lotnicze z postępów prac jakie można dostrzec na placu budowy drogi. Trwają prace, powstają wykopy. Najnowsze zdjęcia z lotu ptaka robią wrażenie!

W regionie trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku ze Słupska do Koszalina.

- Na odcinku S6 Sławno - Słupsk powstają 23 obiekty inżynierskie, w tym przejścia dla zwierząt zarówno górne , jak i dolne. W IV kwartale przyszłego roku planowane jest zakończenie inwestycji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

Obecnie trwają m.in. prace przy budowie węzłów oraz obiektów mostowych przez rzekę Grabowa na odcinku Sianów - Sławno, a także przez rzekę Wieprza i Kanał Miejski na odcinku Sławno - Słupsk.

Droga S6 ma na celu poprawę infrastruktury transportowej w regionie, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwienie przepływu ruchu. Jest to strategiczne połączenie między całym Pomorzem, które umożliwi skrócenie czasu podróży oraz usprawnienie transportu towarów o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach Głosu Pomorza i portalu GP24.PL. Budowa drogi S6 jest niezwykle istotna dla gospodarki regionu, a także przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców.

Nowy odcinek S6 ominie Sławno od południa i dalej w kierunku Koszalina i jego obwodnicy. W ramach tego zadania w ciągu trasy głównej powstaną m.in. cztery węzły drogowe - Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, cztery mosty z funkcją przejścia dla zwierząt, 14 wiaduktów, estakada, dwa przejścia dla zwierząt oraz przepusty hydroekologiczne. Przebudowane zostaną też drogi krzyżujące się z nową trasą. Odcinek Sławno-Słupsk realizuje firma Stecol. Oddanie tego odcinka do użytkowania przewidziane jest do 2025 r.

Stecol, to chińska firma będąca częścią grupy PowerChina, szóstej co do wielkości firmy konstrukcyjno-budowlanej na świecie. Jej polski oddział dość szybko wchodzi na plac budowy S6. GDDKiA umowę ze Stecolem podpisała 17 listopada ubiegłego roku. Na wybudowanie ponad 22 km ekspresówki firma ma czas do 17 października 2025 roku.

Na tym odcinku powstaną cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, a także cztery mosty z funkcją przejścia dla zwierząt, estakada, czternaście wiaduktów i dwa przejścia dla zwierząt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza