Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie pieniądze dla Uniwersytetu Pomorskiego. Najwyższe wsparcie w historii uczelni

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Od lewej: Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu i poseł na Sejm RP oraz dr hab. Inż. Zbigniew Osadowski, prof. UP, rektor Uniwersytetu Pomorskiego, podczas dzisiejszej konferencji prasowej o przekazaniu uczelni 60 mln zł.
Od lewej: Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu i poseł na Sejm RP oraz dr hab. Inż. Zbigniew Osadowski, prof. UP, rektor Uniwersytetu Pomorskiego, podczas dzisiejszej konferencji prasowej o przekazaniu uczelni 60 mln zł. Uniwersytet Pomorski w Słupsku
Uniwersytet Pomorski w Słupsku otrzymał rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje i rozbudowę infrastruktury uczelni.

To najwyższe w historii słupskiej uczelni wsparcie pieniężne.

- Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku rektora Uniwersytetu Pomorskiego o przekazaniu uczelni fundusze o wartości 50 milionów złotych, a minister edukacji i nauki kolejnych 10 milionów. To rekordowe 60 milionów złotych. Najwyższe środki w historii uczelni. Jestem przekonany, że pozytywnie wpłyną na jeszcze prężniejszy rozwój uczelni. Cieszę się, że premier przychylił się do mojej prośby wsparcia Uniwersytetu Pomorskiej w Słupsku – przekazał Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poseł na Sejm RP.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na wsparcie inwestycyjne uczelni i jej rozbudowę oraz pozwoli na zwiększenie jej potencjału dydaktycznego oraz naukowego. Chodzi o modernizację obiektów, termomodernizacja budynków, wyposażenie sal dydaktycznych w niezbędny sprzęt, a także w inwestycje, których głównym celem będzie zwiększenie potencjału dydaktycznego oraz naukowego uczelni poprzez poprawę stanu technicznego budynków, remont obiektów sportowych i zakup nieruchomości na bazę dydaktyczną.

- Jako poseł tej ziemi cieszę się, że mogłem brać czynny udział w tym procesie i jako parlamentarzysta wesprzeć tę wyjątkową decyzję – zaznaczył poseł z Piotr Müller.

Przypomnijmy, że w październiku tego roku uczelnia otrzymała 30 mln zł w obligacjach skarbowych. Dofinansowanie to zostało przeznaczone na inwestycje, których głównym celem jest zwiększenie potencjału dydaktycznego oraz naukowego uczelni poprzez poprawę stanu technicznego budynków, remont obiektów sportowych i zakup nieruchomości na bazę dydaktyczną. Dzięki tym środkom możliwa jest również m.in. modernizacja obiektów dydaktycznych przy ul. Arciszewskiego i ul. Kozietulskiego, modernizacja hali sportowej i rozbudowa obiektów sportowych czy poprawa infrastruktury serwerowo-sieciowej na uczelni.

- Dalszy rozwój to będzie pakiet różnego rodzaju inwestycji - od działań inwestycyjnych, remontowych i budowlanych poprzez rozwój IT, biblioteki, ale też zagospodarowaniu terenów zielonych. Chcemy żeby nasza uczelnia, nasz kampus był jednym z ładniejszych w Polsce. To wsparcie i dalszy rozwój jest możliwy dzięki wsparciu rządowemu. Te środki finansowe pozwolą naszej uczelni stać się znaczącym ośrodkiem badawczym, dydaktycznym na mapie kraju. Te środki chcemy wykorzystać żebyśmy stali się uczelnią nowoczesną, innowacyjną, otwartą, profesjonalną i kompetentną – powiedział prof. Zbigniew Osadowski, rektor Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.

Na co zostanie przeznaczone rządowe wsparcie

 • Remont i przebudowa obiektu dydaktycznego, Instytut Bezpieczeństwa Narodowego ul. Arciszewskiego.
 • Remont i przebudowa obiektu dydaktycznego przy ul. Słowiańskiej wraz z zagospodarowaniem terenu pod parking
 • Remont i przebudowa Biblioteki Uczelnianej
 • Remont i modernizacja Domu Studenckiego nr 1 na terenie kampusu przy ul. Arciszewskiego, etap I
 • Modernizacja Domu Studenckiego nr 1 na terenie kampusu przy ul. Arciszewskiego (w tym Stołówka Uniwersytecka), etap II
 • Remont i przebudowa Domu Studenckiego nr 3 i 4 – etap I
 • Remont i modernizacja Domu Studenckiego nr 3
 • Remont i modernizacja Domu Studenckiego nr 4
 • Remont i modernizacja budynku przy ul. Bohaterów Westerplatte
 • Remont i modernizacja budynku przy ul. Kozietulskiego wraz z renowacją elewacji
 • Remont i przebudowa obiektu dydaktycznego przy ul. Partyzantów
 • Poprawa infrastruktury IT oraz serwerowo-sieciowej na uczelni
 • Wyposażenie sal dydaktycznych w niezbędny sprzęt i wyposażenie. Zagospodarowanie terenu kampusu przy ul. Arciszewskiego, w celu stworzenia bazy wypoczynku zewnętrznego dla studentów
 • Przebudowa budynku administracyjnego przylegającego do Hali Sportowej poprzez dobudowanie jednej kondygnacji
 • Budowa Stacji Badawczo – Dydaktycznej w Grzmiącej - II etap.
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza