MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wizyta ambasador Indonezji Siti Nugraha Mauludiah w naszym regionie [ZDJĘCIA]

KAN
Dolinę Charlotty odwiedziła ambasador Indonezji Siti Nugraha Mauludiah. Cel - promocja kultury i gospodarki tego coraz bardziej znaczącego kraju Azji Południowo - Wschodniej.

Indonezja - kraj równikowy położonych na 17 tys. wysp, w tym tak nie tylko podróżującym Polakom znanych jak Bali, Sumatra, Jawa, Borneo czy Timor. Turystyka jest więc silnym elementem indonezyjskiej gospodarki. Ale kraj ten w ogóle uchodzi za prawdziwego azjatyckiego tygrysa, liczącego 258 mln obywateli. PKB tego kraju jest dwa razy większe od polskiego (ponad 1 bilion dolarów), Indonezja jest 16 gospodarką świata ze świetnymi perspektywami na dalszy, szybki rozwój.

Polska i Indonezja szukają od lat wspólnych możliwości biznesowych, a jej ekscelencja Nugraha Mauludiah z wykształcenia jest filologiem angielskim i właśnie ekonomistką. Stąd jej mocne zainteresowanie kulturą i gospodarką. Wizyta w naszym regionie związana jest z 65 rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Indonezją, co ten drugi kraj chce wykorzystać do własnej promocji. Akcją tą objęte są większe ośrodki w Polsce jak Poznań, Kraków czy Wrocław, ale wybór Słupska i Doliny Charlotty na trasie promocji nie jest przypadkowy. Dolina do 9 lat zatrudnia pracowników z Indonezji, którzy znani są z wysokich kompetencji jeśli chodzi o usługi spa, które polskie hotele coraz częściej oferują klientom. Z kolej w Słupskim Ośrodku Kultury od ponad 30 lat działa pracownia batiku. Batik to w uproszczeniu technika malarska nakładania farb na tkaniny przy użyciu wosku. Batik jest narodową specjalnością Indonezji i Malezji. W Słupsku pracownię batiku założyła w 1989 roku Maria Hasiec, wybitna przedstawicielka tego rodzaju sztuki. Indonezja takiej promocji swojej kultury nie nie może nie zauważać wieć wizyty dyplomatów tego kraju w Słupsku są stosunkowo regularne.

Sobotnia wizyta pani ambasador obfitowała więc nie tylko w wymianę uprzejmości, ale także pokazy batku, usług spa i kuchni indonezyjskiej. Pani ambasador skorzystała z okazji i zobaczyła nie tylko Dolinę Charlotty ale odwiedziła także Słupsk i Ustkę, czym obficie pochwaliła się na swoim koncie na Instagramie.

Zobacz także: 60. Gala Sportu w Dolinie Charlotty. Plebiscyt "Głosu Pomorza" na najlepszego sportowca rozstrzygnięty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza