Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wraca Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica w Swołowie. Po zeszłorocznej absencji wywołanej pandemią, festiwal znów się odbędzie

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
Wraca Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica w Swołowie
Wraca Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica w Swołowie CKiBP
Tegoroczny Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica 2021 będzie trzydniowy i rozpocznie się w piątek, 2 lipca. Jak zawsze nie zbraknie koncertów, potańcówek i warsztatów artystycznych.

W zeszłym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorów i EtnoBaltica nie mogła się odbyć. Zorganizowano wtedy Pomorski Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych EtnoSwołowo.
W tym roku EtnoBaltica się odbędzie, mało tego, będzie trwała trzy dni, od 2 do 4 lipca. Poprzednie edycje, w roku 2018 i 2019, były dwudniowe. Wydarzenie będzie przepełnione energią folkloru, festiwal skupi miłośników polskiej kultury w różnych formach sztuki.

- Swołowo zamieni się w wielobarwny tygiel tradycji poprzez ożywiające rytmy muzyki ludowej wraz z wystrojem i artystami. Celem eventu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych – informuje Katarzyna Wołoszyn z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk.

Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica 2021 ukaże wiele perspektyw postrzegania folkloru oraz różne sposoby przedstawiania go na scenie. W ciągu trzech dni trwania imprezy zagrają na niej takie zespoły jak Wowakin Trio, Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski Kompania, Lunove, Akademia Głosów Tradycji oraz Adam Strug.
Koncertom będą towarzyszyły potańcówki. Poza tym podczas festiwalu odbędą się warsztaty, zarówno darmowe, jak i płatne. Otwarte warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzi drugiego oraz trzeciego lipca Piotr Piszczatowski.

- Piotr Piszczatowski to jeden z bardziej znanych specjalistów w dziedzinie tańca tradycyjnego w Polsce oraz pracownik Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie. Jest tam koordynatorem pracowni Muzyki i Tańca Tradycyjnego - mówi Zbigniew Gach, dyrektor CKiBP.

Dodatkowo odbędą się dwa dwudniowe, płatne warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych, które poprowadzą Paweł Grochocki oraz Ewa Grochowska. Na zajęciach poruszona zostanie tematyka prawidłowej techniki śpiewu otwartym głosem, naturalnej emisji głosu czy wykonawstwem i ekspresją polskich pieśni tradycyjnych. Ewa Grochowska poprowadzi również panel dyskusyjny „Pamięć wędruje z ludźmi”, w którym poruszy temat przemian tradycji muzycznych.
Podczas eventu wystąpi Teatr Władcy Lalek ze spektaklem pod tytułem Cztery mile za piec.
Dla najmłodszych przewidziano Etno Wioskę Dziecięcą, która będzie festiwalowym azylem, przygotowanym w konwencji folkowego relaksu i etno-animacji.
Festiwal uzupełnią wydarzenia towarzyszące, między innymi plener fotograficzny, Etno Rajd Rowerowy przy współpracy ze stowarzyszeniem Szprycha oraz zorganizowany wspólnie z Dariuszem Kloskowskim, prezesem fundacji Sub Ventum, bieg po owalnicy Swołowska Mila.

Bilety są dostępne w serwisie kupbilecik.pl. W ofercie jest możliwość zakupu biletu na każdy dzień osobno: bilet ulgowy w cenie 15 złotych lub bilet normalny za 20 złotych. Możliwy jest też zakup karnetów trzydniowych, które obejmują wejście na teren festiwalu przez cały czas trwania wydarzenia. Karnet ulgowy kosztuje 40 złotych, a normalny 50 złotych.
Więcej szczegółów na stronach: www.kultura.slupsk.pl oraz www.facebook.com/etnobaltica

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza