MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dom Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” świętuje jubileusz. Placówka działa już 70 lat

Wojciech Lesner
Opracowanie:
Dom Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w tym roku obchodzi okrągłe urodziny – słupska placówka już od 70 lat sprawuje opiekę nad osobami starszymi. Z tej okazji, zorganizowano wielki festyn.

„Leśna Oaza” działa przy ulicy Leśnej w Słupsku, powstała w 1954 roku. Przez wszystkie lata placówka wielokrotnie zmieniała nazwy oraz liczbę mieszkańców. Nie zmieniła się natomiast jej funkcja – wciąż zapewnia opiekę osobom chorym i w podeszłym wieku.

- Placówka funkcjonuje zabezpieczając opiekę osobom osobom niepełnosprawnym od 54. roku życia. Aktualnie zabezpieczamy 86 osób. Placówka przyjmuje osoby w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chore. Zatrudniamy 61 osób, świadczymy usługi wszystkie, jakie tylko możemy zapewnić – fizjoterapię, usługi pralnicze, gastronomiczne, zapewniamy pokoje jedno- dwu- i trzyosobowe. Mamy transport dla osób niepełnosprawnych – jesteśmy samodzielni i niezależni – mówi Żaneta Dębicka, dyrektor DPS. - Jesteśmy od wielu lat w pełni obłożeni. Mamy około 30 osobową listę oczekujących na miejsce w naszej placówce – przyznaje.

Uroczysty jubileusz „Leśna Oaza” zorganizowała 14 czerwca. Na imprezę zaproszono fundacje i stowarzyszenia, darczyńców współpracujących z placówką oraz gości z zaprzyjaźnionych ośrodków. Oprócz tego, wyróżniono osoby zaangażowane w pracę na rzecz DPS. Do przygotowania jubileuszu, „Leśna Oaza” zaprosiła również uczniów słupskich szkół, którzy na co dzień wspomagają funkcjonowanie placówki.

- W związku z jubileuszem ogłosiliśmy już na początku tego roku konkurs plastyczny, w którym wzięła udział młodzież i dzieci ze słupskich szkół. Na naszej uroczystości w piątek wręczyliśmy nagrody oraz pokazaliśmy 12 wyróżnionych prac. Praca, która została oceniona najwyżej uświetniła wszystkie przedmioty, które w związku z tą uroczystością zostały stworzone – jest na plakatach, zaproszeniach, wizytówkach – wymienia Dębicka. - Mamy szeroką współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego, uczniowie przychodzą do nas od wielu miesięcy. Mamy też bardzo dobrą współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Liceum Sztuk Plastycznych. Wykonali dla nas piękne podarunki, byli w komisji konkursowej oceniającej nasze prace – dodaje.

Na festynie nie zabrakło atrakcji dla każdego. Były występy artystyczne zaproszonych instytucji oraz strefa gastronomiczna. Wszyscy bawili się doskonale.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza