Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwa tysiące zgłoszeń do słupskich policjantów. Policyjna Mapa Zagrożeń

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Dwa tysiące zgłoszeń do słupskich policjantów poprzez Policyjną Mapę Zagrożeń.
Dwa tysiące zgłoszeń do słupskich policjantów poprzez Policyjną Mapę Zagrożeń. KMP Słupsk
Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku podsumowali kolejny rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w 2021 roku użytkownicy tego narzędzia wskazali ponad 2 tysiące miejsc, w których ich zdaniem doszło do zaistnienia różnego rodzaju nieprawidłowości. Każdy z tych sygnałów został przez funkcjonariuszy sprawdzony.

Od początku funkcjonowania KMZB policjanci otrzymali blisko 9 tysięcy zgłoszeń.

- Ponad 5 tysięcy potwierdzonych zgłoszeń od początku istnienia narzędzia to dane pokazujące, że mieszkańcy powiatu słupskiego od wielu lat korzystają z możliwości komunikacji z policją za pomocą Internetu, a funkcjonariusze sprawdzają i stale reagują na występujące zagrożenia - wyjaśnia sierż. szt. Jakub Bagiński p.o. oficera prasowego KMP w Słupsku. - W minionym roku słupscy policjanci odnotowali ponad 2000 zgłoszeń, w których użytkownicy narzędzia zgłaszali różne nieprawidłowości. Ponad 70 proc. zgłoszeń okazało się potwierdzonych i w zdecydowanej większości przypadków zostały one wyeliminowane.

Akty wandalizmu, miejsca grupowania się małoletnich, niszczenie zieleni, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, używanie środków odurzających czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W minionym roku mieszkańcy najczęściej informowali o nieprawidłowościach związanych z parkowaniem – 44proc., przekraczaniem dozwolonej prędkości – 20 proc. oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych - 8 proc. W ponad 1300 przypadkach, w wyniku zdecydowanych działań policjantów, zagrożenia zostały wyeliminowane - podkreśla sierż. szt. Jakub Bagiński. - Funkcjonariusze za każdym razem otrzymując sygnał, sprawdzali zgłoszenia. Kwestie nieprawidłowego parkowania funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi omawiali z mieszkańcami podczas pełnienia codziennej służby w miejscach zagrożonych. Funkcjonariusze rozmawiali również z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, na których terenie zostały naniesione zagrożenia. Każde zgłoszenie za każdym razem wiązało się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Wszystkie potwierdzone miejsca występowania zagrożeń zostały objęte częstszymi kontrolami przez funkcjonariuszy, a sprawcy wykroczeń ponosili konsekwencje prawne. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Pamiętajmy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza